Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

jak otehotnet

Jak otěhotnět? To je jedna z otázek, která ženy trápí nejčastěji

Cesta k otěhotnění se u jednotlivých párů liší. Některé páry vám na otázku, jak se jim podařilo počít, odpoví, že se to prostě stalo a oni sami ani nevědí jak. U jiných to představuje několikaměsíční zkoušení, po kterém se však dostaví tolik vysněný „výsledek“ a oni pro to nic tak speciálního udělat nemuseli. Ale někdy je cesta k vysněnému miminku o něco komplikovanější. Právě tehdy přichází na řadu otázka: „Jak otěhotnět?“. Tato otázka sice může na první pohled vypadat velmi jednoduše, ve skutečnosti je to však přesně naopak. Tato otázka je mnohdy o mnoho složitější než si páry uvědomují.

Jedním z alternativ je sledování ovulace. Tuto možnost ženy zkoušejí jako první. Jak otěhotnět tímto způsobem, co je to ovulace a jak se podle ní řídit se dočtete v následujícím článku.

Co je to ovulace?

Ovulace je hormonální proces, který probíhá v těle zdravé ženy každý měsíc. Jde o proces, při kterém se zralé vajíčko uvolní z vaječníku a následně putuje do dělohy. A právě při tomto procesu může dojít k oplodnění.

Pravidelný menstruační cyklus

Ženy, které mají pravidelný menstruační cyklus (28 dní), mají sledování své ovulace o něco jednodušší, protože ji mohou očekávat přibližně během 14. dne svého cyklu. Vajíčko je během tohoto dne schopné oplodnění. Možnost oplodnění je ovšem limitována časovým intervalem, který je přibližně 12 – 24 hodin. Toto je odpověď na otázku, jak otěhotnět. Zda žena otěhotněla, se dozví později. V případě že ano, nedochází k menstruaci a naopak.

jak otehotnet

Cesta k vytouženému miminku není vždy jednoduchá. Zkuste se zaměřit na svou ovulaci.

Jak otěhotnět, když je můj menstruační cyklus nepravidelný?

Co dělat, respektive jak otěhotnět v případě, že žena nemá pravidelný menstruační cyklus? V takovém případě existuje vícero způsobů. Nejistější z nich je měření sledování bazální teploty. V čase ovulace se bazální teplota zvyšuje přibližně o 0,2 – 0,3°C.

Doprovodnými znaky však může být například bolest v oblasti podbřišku nebo výskyt vaginálního hlenu. Na první pohled mohou být tyto znaky celkem zanedbatelné, ale když svoje tělo žena pravidelně každý měsíc sleduje, bude po 2 až 3 měsících schopná tyto menší „signály“ zachytit.

V případě, že i vy patříte mezi ženy, které trápí otázka jak otěhotnět, doporučujeme vám jako první vyzkoušet tuto metodu – metodu sledování ovulace.

Více na toto téma na stránce MODRÝ KONÍK.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Komentáře

  1. Ivana

    Chtěla bych otěhotnět se svym pritelem , brala jsem antikoncepci 3 roky a pul a nejde nám to ale taky nechapu ze mi kruci v břiše a je mi na zvracení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *