Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
sedačky

Kožené sedačky potřebují speciální způsob údržby

Kožený nábytek, hlavně tedy kožené sedačky, si vyžaduje specifický způsob údržby. S pravidelnou údržbou se správnými čisticími prostředky můžete prodloužit životnost vašeho koženého nábytku o několik let.

Několik tipů, jak správně čistit kožené sedačky

Poznámka – tento článek o čištění kožených sedaček je určený pouze jako rada na čištění hladké kůže. V případě nubukových nebo semišových sedaček je postup čištění jiný!

Na začátek

Trik v tom, aby se na vaší sedačce neobjevily skvrny způsobené reakcí čisticího prostředku a kůže (a to platí i při čištění kožených bot), je nejdříve ze sedačky důkladně odstranit prach a jiné povrchové nečistoty. Větší pozornost věnujte záhybům a místům pod sedacími matracemi.

Použijte vysavač a následně čistý měkký vlhčený hadřík. To zamezí tomu, aby se některé nečistoty při hloubkovém čištění nezatlačily více do kůže sedačky. Při vysávání dávejte pozor na to, aby nedošlo k poškrábání kůže.

Nejkritičtější místa sedačky

sedačky

Použijte speciální přípravky na kůži

Pozorně si všímejte, kde potřebuje sedačky nejvíce vyčistit nebo kde je znečištění nejvíce viditelné.

Jestliže je vaše sedačka relativně čistá, ale má pouze pár skvrn, zaměřte se jenom na ně a zbytek pouze přetřete čistým měkkým hadříkem.

V případě většího počtu znečištěných míst je přetřete hadříkem namočeným v mýdlové vodě.

Jestliže na kožené sedačce najdete plísně, odstraňte je tak, že si do sprejové lahve připravíte roztok z vody a octu. Nasprejujte postižené místo a hned přetřete hadříkem. Nenechávejte tento roztok vpít do sedačky. Ocet je mírně dezinfekční a na odstraňování plísní funguje výborně.

Pro více znečištěné sedačky použijte speciální čisticí prostředek, který si můžete koupit v jakékoliv prodejně s koženými doplňky. Obyčejně čisticí prostředky mohou poškodit kůži, což se projeví vysušením, popraskáním nebo vyblednutím kůže.

Pamatujte si, že kůže je přírodní produkt a každá je trochu jiná. Proto je i výsledek po očištění jiný než na jiné sedačce.

sedačky

Povrch sedačky nakonec vysušte

Na konec

Po všech čisticích úpravách sedačky zlehka ještě jednou přetřete její povrch čistým hadříkem a nechte sedačku volně uschnout při pokojové teplotě. Nesnažte se to nijak urychlit například fénem na vlasy, protože i to může znehodnotit kůži a způsobit tolik nežádoucí fleky.

Tip: Při čištění sedačky na méně viditelném místě je dobré vyzkoušet jakýkoliv čisticí prostředek. Až poté, když vidíte, že nenastala nežádoucí reakce, můžete pokračovat tam, kde je to nutné.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *