Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Pokud zařizujete novostavbu nebo renovujete byt či dům, důležitou položkou na nákupním seznamu jsou bezpochyby matrace, nebo by měly být. Nákup nevhodných matrací může ovlivnit nejen kvalitu vašeho spánku, ale i života celkově. Na druhou stranu, koupě kvalitních matrací může být finančně náročnější záležitost, která může poměrně hodně zatížit rodinný rozpočet. Je tedy vhodné, pokud se poohlédnete po kvalitních matracích, které jsou v akci. Můžete tím ušetřit nemalé finanční prostředky, které se vám budou bezpochyby hodit jinde.

matrace

Nezanedbejte výměnu matrace za nový

Jaké máte možnosti?

Svoji matraci si můžete přizpůsobit z hlediska několika kritérií tak, aby přesně vyhovovala vašim potřebám. Kritéria jsou následující:

  1. Tvrdost – Tvrdost matrace se vyznačuje pomocí stupnice od extrémně měkké po tvrdou matraci (v číselném formátu od 1 po 5). Specialitou mohou být matrace s dvojí tvrdostí. Takové matrace jsou na každém konci jinak tvrdé.
  2. Materiál – Na výběr máte provedení ze studené pěny, vysokoelastické pěny, bio pěny, latexu, materiálu tempu nebo gelu. Pokud se necítíte na žádné z těchto provedení, vsaďte na klasiku, kterou je pružinová nebo taštičková pružinová matrac.
  3. Hmotnost zákazníka – V tomto případě platí jednoduché pravidlo. Čím těžší je zákazník, tím tvrdší matraci by si měl vybrat.
  4. Věk zákazníka – Toto kritérium je velice důležité. Každý člověk, na věku nezáleží, potřebuje dostatek kvalitního spánku a právě matrac mu ho může zajistit. V případě dítěte byste měli volit středně tvrdé matrace, u dospělých lidí jsou vhodné matrace tvrdší a starší lidé si klidně mohou dovolit spát na měkkých matracích.
  5. Potahový materiál – Každá matrace je potažená speciálními materiály, které by měly splňovat hygienické požadavky a požadavky na optimální cirkulaci vzduchu.
matrace

Zdravotně nezávadný pěnová matrace – NajMatrace.sk

Způsob uložení matrace

V případě, že se tedy rozhodnete pro koupi kvalitní matrace, měli byste určitě dbát i na způsob jejího uložení na postel. Matrace by měla být položena na vhodnou položku (nejlépe polohovatelný rošt), aby neztratila vlastnosti, kvůli kterým jste si ji pořizovali.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *