Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Dětské postele

Dětské postele i pro starší děti – Drevona.sk

Dětské postele se za postýlky nevyměňují tehdy, když dítě dosáhne určitého věku. Každé dítě je totiž na tento krok připraveno jindy. Všeobecně se má za to, že ideální doba k výměně postele je mezi 1 ½ až 3 ½ rokem života.  Tato změna v životě dítěte nemusí být jednoduchá, proto vám přinášíme pár rad a nápad, jak na to.

Dětské postele jsou pro „velké“ děti

Pokud si myslíte, že vaše dítě už je dost velké na to, aby dokázalo spát samo v posteli bez ohrádky, vezměte ho nejdříve do prodejny nábytkem, kde prodávají dětské postele, ať si samo vybere, která postel by se mu nejvíc líbila. Samozřejmě se přesvědčte, že vybraná postel je kvalitní a vhodná pro vaše dítě.

Jsou však i případy, kdy vaše dítě postel podědí po starším sourozenci nebo někom z rodiny. V tomto případě můžete svoje dítě motivovat nějakým příběhem o posteli, vyprávět mu, kdo v posteli spal a podobně. Můžete mu například říci, že už je stejně velké jako jeho bratr nebo bratranec, který v posteli spával, a že už tedy také ono může v posteli spát samo. Fantazii se meze nekladou.

Když rodina očekává nový přírůstek

Dětské postele

Zvažovali jste pro děti i patrové dětské postele?

Když rodiče vyměňují postýlky za dětské postele, může to být i kvůli očekávanému přírůstku do rodiny. Děti jsou však na své postýlky a hračky v nich zvyklé a považují je za svůj majetek. Sourozence, kterému mají uvolnit postýlku, pak berou jako vetřelce, který jim chce jejich věci sebrat. Pokud je dítě na své hračky hodně fixované, bude lepší, když mu je přemístíte do nové postele, případně mu tam dejte ještě nějaké nové. Dítě také motivujte slovy, že už je velké a že ostatní děti v jeho věku už taky spí ve velkých postelích.

Někdy se ale stane, že děti na dětské postele ještě nejsou připravené, i když se jejich rodiče snaží naučit je spát v nich. Pokud dítě v nové posteli dlouho usíná nebo se často v noci budí, může to být znamení, že by bylo možná vhodnější vrátit je ještě na čas do jejich dětské postýlky.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *