Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Nepřekvapuje nás, že se stále více podnikatelů poohlíží po zákonné možnosti, jak optimalizovat své podnikatelské náklady a co nejúčinněji snižovat své daně. Určitým řešením je tzv. daňový ráj, který je znám také pod anglickým označením „tax haven“. Slovíčko ráj vám možná evokuje malebný ostrůvek někde v tropech uprostřed moře. Seychely, Bahamy, Kypr, Bermudy nebo Malta – nejen tyto známé ostrovy hrají ve světě podnikání a finančních toků roli daňového ráje.

daňový ráj

Daňový ráj Bahamy

Daňový ráj je i Nizozemsko

Nejen vzdálené exotické ostrovy nebo offshore země patří k destinacím, kde podnikatelé platí nízké nebo dokonce žádné daně. Daňovým rájům jsou i takové evropské země jako je Nizozemsko, Lichtenštejnsko, Monako, Lucembursko a dokonce Velká Británie. K oblíbeným daňovým rájům patří i Spojené státy americké, obvykle ale s propojením právě na uvedené Bahamy, Seychely, Bermudy nebo Belize.

Jak pomáhá daňový ráj

Odvádění příliš vysokých daní může podnikatele dost zatížit. Jak všichni víme, cílem každé firmy je maximalizovat zisk a minimalizovat si své náklady. Pravidelné zvyšování výnosů může být v současné době stále náročnější. Proto se velmi mnoho firem poohlíží po možnostech jak šetřit náklady. Jednou z možností je právě snížení daňového zatížení společnosti. Podnikatelé se tak neobejdou bez kvalifikovaných daňových poradců, kteří sledují neustále se měnící legislativu a hledají možnosti jak na daních ušetřit.

daňový ráj

Jaké je „pro“ a „proti“ daňových rájů?

Daňový ráj nabízí výhodnější režim

Zcela legální a efektivní možností je přesun sídla společnosti do země s výhodnějším daňovým režimem. Výrobní prostory nebo provozovnu zůstávají v takovém případě v mateřské zemi. Mění se jen sídlo firmy, které se „stahuje“ do některého z daňových rájů. Jaké jsou tedy hlavní výhody sídla společnosti v daňovém ráji? Hlavně je to úleva na daních, protože mnohé offshore země poskytují sníženou daňovou zátěž. Jinak řečeno, firmy zde platí nižší daně a mohou tak legálně optimalizovat své náklady. Pro mnohé je však důležitá i anonymita vlastnictví. Založení offshore společnosti v zahraničí přináší i větší míru soukromí a ochrany majetku.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *