Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
airsoftové zbraně

Na trhu ju k dispozici široká paleta airsoftových zbraní.

Airsoft je adrenalinová a momentálně velmi oblíbená hra, která napodobuje reálné bojové situace. Airsoftové zbraně jsou na rozdíl od paintballových markerů k nerozeznání od těch skutečných. Ať už velikost, váha nebo materiál použitý na jejich výrobu – výrobci si dávají záležet, aby byly věrnou kopií reálných zbraní. Rozdíl je, přirozeně, jen v munici. V airsoftu se jako střelivo používají lehké plastové kuličky o průměru 6 až 8 mm – známé jsou jako BB-čka. Airsoftové zbraně dělíme podle toho, čím jsou poháněny na tři skupiny a to manuálně, plynové a elektrické. Ptáte se, která je ta ideální airsoftová zbraň pro vás? Čtěte dál, poradíme.

Manuální airsoftové zbraně

Při manuální airsoftové zbrani přichází k natažení vzduchového pístu rukou po každém jednom výstřelu, a tím je značně omezená rychlost střelby. I když jde o jedny z prvních airsoftových zbraní, i v současnosti jsou stále velmi oblíbené jak u začátečníků, tak u pokročilých. Jsou nenáročné na údržbu, vyžadují téměř nulové náklady a cenově jsou snadno dostupné. Manuální airsoftové zbraně, stejně jako ostatní, vypadají velmi realisticky a střelba s nimi je poměrně snadná a bezpečná. Rychlost střely je asi 120m/s.

Plynové airsoftové zbraně

Jak se již dá pochopit z názvu, plynové airsoftové zbraně vystřelují kuličky pomocí stlačeného plynu. Ten se plní podobným způsobem jako plyn do zapalovače. Některé plynovky mají zabudovaný zpětný chod – jakési kopnutí (BlowBack), který z nich činí nejvěrněji kopie skutečných zbraní. Oproti manuálkam mají větší dostřel, nevýhodou je ale nutnost doplňování plynu (třeba jsou další finance) a náročnost na údržbu. Rychlost střely je 100 až 200m/s.

Elektrické airsoftové zbraně

Elektrické airsoftové zbraně, jinak nazývané také AEG (Airsoft Electric Gun), patří k těm nejvýkonnějším a nejkvalitnějším zbraním pro airsoft. Odpovídá tomu i poměrně vysoká cena. Jsou poháněny elektromotorem a mají velkou razanci, přesnost i dostřel. Při AEG máte možnost dát si ji upgradovat, čímž bude zbraň ještě přesnější a zvýší se i dostřel. AEG jsou nejpoužívanější zbraně při airsoftu hlavně díky plně automatické střelbě, bez zbytečného natahování a ztrácení času. Rychlost střely je 90 až 180m/s.

Airsoftové zbraně

Dostupné je i příruční provedení zbraní.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *