Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Krby jsou krásnou součástí rodinných domů. Ne každý si však může v takovém domě dovolit bydlet. V dnešní době je však už možné a ne příliš finančně náročné pořídit si elektrický krb do vašeho bytu či domu. Takové krby oproti klasickým nejsou zdaleka „tím pravým ořechovým“, ale svým majitelům mohou bez problémů poskytnout pocit tepla a pocit domova. Pokud se vám však i tato metoda zdá příliš drahá, existují další způsoby, jak si můžete tyto doplňky vytvořit DIY. Sice se nejedná o „pravý“ krb, ale i ten falešný dokáže vyvolat pocity jako ten pravý.

Falešné krby si můžete vyrobit DIY mnoha způsoby.

V sérii článků o falešných krbech jsou popsány 3 metody DIY, které jsou ty nejjednodušší:

  • Výroba falešného krbu ze staré opotřebované komody
  • Falešný krb ze zahradních pilířů
  • Falešný krb vyrobený z kartonového papíru

Udělejte si DIY krb ze zahradních pilířů

Na výrobu tohoto typu DIY krbu budete potřebovat dva ozdobné pilíře ze zahrady a čtyři stejné čtverce. Pokud tyto součásti máte, můžete je klidně použít, ale pokud je nemáte, budete je muset koupit v nějakém zahrádkářském obchodě. Podotýkáme, že se nemusí jednat o ty nejdražší, jaké v obchodě budou mít. Klidně postačí i obyčejnější, ale zase na druhou stranu by to měly být díly, které alespoň něco vydrží. Výška pilířů bude taková, jaká bude výška vašeho nového krbu. Je jedno, zda jste zvolili kruhové nebo čtvercové pilíře. 4 čtverce budou umístěny na koncích pilířů, takže by měly být o pár cm větší než je jedna strana čtverce pilíře nebo pokud se jedná o kruhový pilíř, tak než je jeho průměr.

DIY

Na začátek…

Dále si kupte „krbovou římsu“. Pokud jste domácím kutilem, můžete si takovou římsu zhotovit DIY a ušetříte tak další náklady. Pokud se jedná o římsu, může to být například kus dřeva, který bude opracován do vámi požadovaného tvaru a velikosti. Zároveň by ale tato římsa měla být širší, než jsou připravené čtverce.

Připravené komponenty si můžete podle vlastního vkusu vymalovat. Můžete použít bílou nebo šedou barvu nebo můžete klidně použít obě tyto barvy a napodobit tak mramor. Každopádně se ujistete, že jste použili barvu na daný typ materiálu. Skvělou volbou jsou produkty od San Marco.

diy

DIY postup je docela jednoduchý

Když barva úplně zaschne, připevněte všechny připravené součásti dohromady. Co se čtverců týče, ty připevněte k pilířům hřebíky, pomocí skrutek nebo lepidlem.

Posledním krokem DIY krbu je připevnění krbové římsy. I v tomto případě se pro její připevnění doporučují skrutky nebo lepidlo. No a na závěr můžete na spodek pilířů použít základ z obyčejné obdélníkové desky (bude lepší, když i tu nabarvíte stejnou barvou jako celý krb).

Hotovo. Váš krb si můžete umístnit na místo dle vašeho výběru pro hezčí bydlení. Do krbu si ještě můžete dekoračně položit menší polínka, aby to vypadalo věrohodněji. 🙂

DIY

Hotový DIY krb

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *