Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Koupě nemovitosti je velmi důležitým, ale ne zrovna nejlevnějším krokem na cestě za splněním si snu o vlastním bydlení, proto je potřeba dopřát si dostatek času na její výběr a věnovat se této záležitosti opravdu velmi precizně a důkladně. Prvním krokem je pravidelné sledování nabídky nemovitostí (např. na internetu), někdy může trvat i celé měsíce, než objevíte něco, co by se vám zamlouvalo, jindy můžete mít štěstí a natrefíte na zajímavou nabídku již během pár dní či týdnů. Avšak ani vyhlédnutím si nadějného rodinného domu či bytu, o který se plánujete zajímat, nemáte zcela vyhráno, protože vás čeká kolotoč schůzek a prohlídek, při kterých bude potřeba posúdiťveľké množství věcí, dokud se opravdu definitivně rozhodnete.

nemovitosti

Nemovitosti – kde začít?

Koupi nemovitosti neuspěchejte!

Koupi domu nebo bytu v žádném případě neuspěchejte a dopřejte si dostatek času prověřit technický stav bytu či rodinného domu (zejména v případě, že nekupujete novostavbu, ale starší nemovitosti), ověřte si jeho vlastnictví a také případné práva třetích stran či osob (např. zástavní práva, plomby, exekuce či doživotní právo užívání). Důsledně zvažte danou lokalitu, např. její občanskou vybavenost či každodenní dojíždění do práce a zajímejte se i o výši měsíčních nákladů spojených s bydlením, které mohou zahrnovat zejména v případě bytových domů i fond oprav či případnou splátku úvěru čerpaného na rekonstrukci (např. zateplení) bytového domu.

nemovitosti

Představa o vašem novém domově

Koupě nového domu a kupní smlouva

Pokud jste vše důkladně zvážili a váš favorit v podobě nové nemovitosti – domu či bytu je jasný, čeká vás už jen vše úspěšně dotáhnout do finálního konce, abyste si mohli svůj domov zařídit a nastěhovat se. Důležitou součástí každé koupě nemovitosti je právě kupní smlouva, která by měla obsahovat všechny podstatné náležitosti, a tak je nejlepším řešením dát ji sepsat nebo alespoň zkontrolovat zkušenému právníkovi. Při tak značné investici jakou je koupě nemovitosti se v případě právní rady rozhodně nevyplácí šetřit.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *