Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Užitečná rada pro výběr matrací zní – vždy je vybírejte jen podle kvality a ne podle ceny, protože jedině kvalitní a vhodně zvolené matrace jsou zárukou zdravého a komfortního spánku. Současná nabídka matrací na trhu je však taková pestrá a bohatá, že někdy může být problém vůbec se v ní zorientovat a dokázat si vybrat ty správné právě pro vás. V nabídce matrací najdete pružinové, z PUR pěny, směsové i latexové. Důležité však je, abyste si je vybírali na správném místě, a to u opravdu kvalitních prodejců s tradicí, zkušenostmi a dobrými referencemi.

matrace

Matrace – prvořadá je kvalita

Matrace vybírejte podle důležitých kritérií

Matrace musí být pohodlné a zároveň zajišťovat správnou polohu páteře, proto je důležitým kritériem při jejich výběru optimální tvrdost, jejíž volbu ovlivňuje především váha člověka. Měkčí matrace jsou vhodnější pro nižší váhové kategorie a naopak, lidé s vyšší hmotností by měli sáhnout po tvrdších matracích.

Přesto je třeba přihlížet i na věk (čím vyšší věk, tím elastičtější a měkčí by měly být lůžka) a ideální je, pokud si můžete matrace přímo na prodejně odzkoušet. Důležitým kritériem je i výběr materiálu, protože existují různé druhy matrací pro postele, např. pěnové, pružinové či antialergické latexové matrace, které mají univerzální tvrdost i dostatečně dlouhou životnost. Velmi kvalitní jsou např. také lůžka z kokosového vlákna, které jsou vzdušné a pevné.

matrace

Pro delší životnost potřebují lůžka i správnou péči

Z hygienického hlediska…

Z hygienického hlediska jsou ideální matrace, které mají snímatelný potah, protože na rozdíl od potahů na pevno sešitých je možné je pravidelně prát. Potah by měl být stejně jako i matraci vzdušný, aby zajišťoval cirkulaci vzduchu, a tím i suchou a příjemné klima bez vlhkosti, která podporuje tvorbu různých plísní a výskyt roztočů. Matraci je vhodné pravidelně otáčet (minimálně 3-4 krát ročně) a také z času na čas vysát a vyvětrat. Více se dočtete i ZDE.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

 

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *