Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

 Noční lampy

Noční lampy pro děti můžete najít i v takových zajímavých podobách

Světlo ve velké míře ovlivňuje vnímání celého interiéru a má výrazný vliv na pohodu a nálady každého člověka. Obzvláště v nadcházejícím podzimním a zimním období, které je spojeno s nedostatkem přirozeného denního světla, se důležitost a význam umělého osvětlení v interiéru ještě více zvyšuje. Výběr umělého osvětlení a svítidel do interiéru závisí na konkrétní místnosti a účelu, tedy zda jde o hlavní zdroj světla nebo o doplňkový typ osvětlení na dotvoření atmosféry, např. pro ložnice je kromě hlavního světla důležité i příjemné tlumené světlo, které poskytují noční lampy umístěné v blízkosti postele.

Jaké noční lampy si můžete vybrat do své ložnice?

noční lampy

Před spaním si díky lampičce můžete ještě přečíst dobrou knihu

Na osvětlení ložnice jsou obvykle kladeny jiné nároky než u ostatních místnostech a její centrální osvětlení nemusí být nutně umístěny uprostřed stropu jak to bývá běžné v obývacím pokoji či kuchyni. Stačí, když se zaměříte na tlumené osvětlení v blízkosti postele, kde se budou výborně hodit např. nástěnné nebo stolní lampy a výraznější osvětlení vedle šatní skříni. Stolní noční lampy si můžete vybrat v různém provedení – od klasiky, přes moderní designové noční lampy, až po romantiku v podobě bílého či černého stínítka s krajkou nebo s jemnými krystalky zavěšenými po okraji stínítka. Podstavce mohou být např. z keramiky nebo pochromované oceli.

Noční lampy do dětského pokoje

I v dětském pokoji mají noční lampy své nenahraditelné místo, protože jsou často důležité nejen při usínání dítěte, ale také plní důležitou funkci i z hlediska bezpečnosti dítěte (např. noční osvětlení se senzorem pohybu). Dětské stolní nebo nástěnné lampy v atraktivním designu s pohádkovými postavičkami či jinými dětskými motivy jsou nejen praktickým bytovým doplňkem, ale i pěknou dekorací dětského pokoje, která určitě potěší každé dítě. Velmi trendové jsou dětské noční lampy se stínohru, které vašemu děťátku před spaním zahrají příjemnou ukolébavku či melodii.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *