Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
koberce

Vše musí ladit

Nedávno jsme se přestěhovali do nového domu, který má krásnou dřevěnou podlahu. V prvních dnech jsem tedy o tom, že na ni položím koberec, vůbec neuvažovala. Později jsem však narazila na několik „much“ jako například bylo mi chladno na nohy, můj hlas měl i v malé místnosti ozvěnu nebo že se naše děti a náš pes při běhání po domu neúmyslně klouzali po podlaze. Proto jsem si řekla, že koberec by se nám v domě přece jenom hodil.

Když už jsem koberec nikdy nenakupovala, o tom, co mám hledat, jsem neměla příliš velkou představu. Určitě jsem tu pěknou podlahu nechtěla zakrýt úplně a rovněž jsem nechtěla utratit příliš mnoho peněz. Proto jsem se rozhodla, že požádám o radu jednoho známého, který pracuje jako bytový designér. Ten mi poradil následující:

Rozpočet a materiál

Do koberců se rozhodně vyplatí investovat. Cena by však měla odrážet i jejich kvalitu. Materiál by měl být přírodní – například z vlny nebo hedvábí. Koberce z kvalitní vlny jsou dražší, ale časem prý vypadají ještě lépe než na začátku. Trochu levnější alternativou jsou koberce z juty nebo sisalu. Tyto typy koberců se však dost těžko udržují. Například kdyby se vám podařilo na koberec vylít červené víno, koberec můžete rovnou vyhodit.

Velikost koberců pro jednotlivé místnosti

koberce

Uložení koberce v ložnici

O velikosti koberců mi designér pověděl toto: Ve vstupní hale by se měl koberec nacházet v jejím středu. Mezi vchodovými dveřmi a kobercem by měl být volný prostor cca 90 cm. Stejný prostor by měl zůstat volný i na druhé straně. Koberec v jídelně by měl být dost široký na to, aby na něm kromě stolu mohly stát i židle. A to i tehdy, když jsou odsunuté. Do ložnice se hodí koberce – běhouny umístěné po stranách postele. Koberec se může umístnit i pod postel, ale tak aby byla na každé straně vystrčena alespoň jeho třetina. Podobně se mohou koberce umístnit i do dětského pokoje a doplnit se mohou kobercem na hraní. V obývacím pokoji by měl koberec pokrýt celý „konverzační prostor“ – to znamená sedačku s křesly a konferenční stolek. V případě, že jsou v obývacím pokoji takové prostory dva, je nutné použít dva koberce. Ty by měly spolu ladit barvou i materiálem. Koberce je samozřejmě potřeba přizpůsobit zařízení jednotlivých místností.

Rady jsou to určitě užitečné, ale abych nabrala ještě větší inspiraci, koupila jsem si i několik magazínů o bydlení. A až ještě trochu našetřím, vybavím koberci celý dům.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *