Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Matrace

Zdravotně nezávadné matrace

Kvalitní dětské matrace – jejich výběr a koupě je na našem trhu čím dál tím více náročnější. Po dětských matracích se totiž zvyšuje poptávka, a tudíž se musí zároveň zvyšovat i nabídka. Ale bohužel nabídka je mnohdy vyvažována nekvalitními nebo méně kvalitními matracemi a vy, jako laik bez zkušeností, takové matrace od těch kvalitních těžko poznáte. Je nad míru jasné, že každý rodič chce pro své dítě jenom to nejlepší a právě proto jsme se rozhodli napsat článek, ve kterém bychom vám rádi sdělili několik informací a poradili několik rad ohledně správného výběru dětských matrací.

Věk hraje určitě důležitou roli

V první řadě je důležité uvědomit si, že výběr správné matrace závisí hlavně od věku dítěte. Dětské matrace pro děti ve věku 0-3 roky jsou totiž úplně jiné než matrace pro děti ve věku 13 let nebo dospívající „děti“ ve věku kolem 20 let.

Dětské matrace pro děti ve věku 0-3 roky

Matrace

U dětí by měly být použity speciální matrace

Abychom v tom měli pořádek, tak začneme od matrací pro ty úplně nejmenší, tedy pro děti ve věku do 3 let. Většinou se v takovém věku jedná o matrace do dětské postýlky, a tak musíte brát do úvahy to, že děti, hlavně tedy úplně ty nejmenší. Ty stráví v postýlce většinu času, a tak by měla být matrace choulostivá k jejich páteři, která se zatím pořád vyvíjí. Novorozenci, miminka a batolata potřebují pro své vyvíjející se tělíčko co nejtvrdší a zároveň nejflexibilnější druh matrace. Doporučená tloušťka je kolem 15 cm. Optimální šířka by se měla pohybovat kolem této hodnoty a tudíž matrace s šířkou kolem 10 cm a méně jsou pro vaše dítě úplně tabu.

Praktické využití je nadevšechno!

Při výběru správné matrace pro vaše nejmenší je potřeba zvážit rovněž její praktičnost při dennodenním využití. Může vám například pomoci potah, který můžete z matrace kdykoliv svléknout a vyprat. Taková možnost vám může hodně pomoci například v situacích „menších nehod“, kterou nejsou v tak nízkém věku dítěte ničím výjimečným. „Zabijete“ tak dvě mouchy jednou ranou. Nejenom, že budete snadno udržovat hygienu matrace, ale zároveň jí zbavíte roztočů a různých alergenů, které by mohli u tak malých dětí vyvolat alergie, astma nebo jiné dýchací problémy.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *