Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Vzduchovka je střelná zbraň, nazývaná také puška. Tato zbraň pohání kovové projektily na základě stlačeného vzduchu nebo plynu. Vzduchovky se nejčastěji používají k lovu. Mnozí, co vlastní tyto zbraně je používají např. i na zneškodnění škůdců, či rekreační střelbu, jen tak pro zábavu. Vzduchové zbraně jsou však používány i na různých sportovních soutěžích. První vzduchovky vznikly v 16. století (cca r. 1580) a od té doby se používaly převážně na lov zvířat. Byly nabíjeny pomocí čerpadla na vyplnění zásobníku vzduchem a stříleli od 650-1000 stop za sekundu. V té době měli vzduchovky oproti klasickým střelným zbraním kopec výhod, například, že mohly být použity i v nepříznivém počasí, nabíjeli se rychleji a byly také mnohem tišší.

vzduchovky

Moderní vzduchovky

4 věci, které je třeba zvážit při koupi nové vzduchovky

Výkon

Jedna z prvních věcí, které byste si při testování nové vzduchovky měli všímat, je celkový výkon. Většina vzduchovek může být uvedena do některých základních kategorií, jako např. cílové a lovecké vzduchové zbraně. Cílové vzduchové zbraně obecně nemají střílet rychle, ani nejsou určeny ke střelbě do velké dálky. Lovecké vzduchové zbraně musí mít dostatečný výkon a rozsah na základě toho, co se chystáte lovit. V případě, že výrobce vzduchovek uvádí určitou úroveň výkonu, vzduchovka by tuto úroveň měla i reálně plnit.

Přesnost

Další věc, která by vás při výběru nové vzduchové zbraě měla zajímat je přesnost. Tato norma se zvykne lišit v závislosti na účelu zbraně. Pokud mohou lovecké vzduchovky udržet záběr v zóně, jsou dostatečně přesné.

vzduchovky

Vzduchová zbraň s puškohledem

Střelná schopnost vzduchové zbraně

Jedna věc je trefit se do cíle sem-tam. Ale vědět trefit cíl pokaždé (nebo alespoň 95-krát ze 100) je to, co by vám vzduchovka měla poskytnout. Samozřejmě, mluvím o situaci, že jste dobrý střelec a míříte správně.

Hodnota vzduchovky

Toto je zcela subjektivní záležitost. Každý, kdo se rozhodne pro koupi vzduchovky bys měl vědět uvážit co stojí nebo nestojí za to. Mnozí se zase rozhodují podle možnosti své peněženky. Zkušení střelci však vědí vzduchovku ohodnotit i podle svých předešlých zbraní a zkušeností. Nakupovat můžete i ZDE.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

 

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *