Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Možná i vy v tomto období uvažujete o tom, že byste se měli konečně rozhodnout a začít s kompletní rekonstrukcí vašeho panelákového bytu. Ti z nás, kteří již tuto proceduru absolvovali na vlastní kůži, vědí velmi dobře, co to obnáší. Chce to určitě dobrou teoretickou i praktickou přípravu. Je důležité zvolit si místní stavební firmu s dobrým portfoliem a referencemi. Neváhejte s předstihem pozvat si jejich zástupců do vašeho bytu na jeho obhlídku. Je důležité mít vypracován projekt rekonstrukčních prací ve vašem bytě s časovým harmonogramem a přiloženým předběžným finančním rozpočtem. Souhrn prací, které jsou potřeba, aby vaše rekonstrukce bytu byla provedena kvalitně, může obsahovat náklady na demoliční činnosti, zednické a obkladačské práce, omítání a malování interiérů, výměnu topení a plynoinstalace nebo úplnou rekonstrukci elektroinstalace a vodoinstalace. Pokud si chcete navíc dát vyměnit i všechna okna, pak si možná budete muset objednat firmu, která se úzce specializuje právě na takové aktivity při rekonstrukcích bytů.

rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu pro dokonalý domov

Dřevěná nebo plastová okna?

Mnohé byty i celé bytové domy mají osazeny původní dřevěná okna. Před tím, než začne samotná rekonstrukce bytu, se vede diskuse majitelů, zda je vyměnit za nové dřevěné nebo plastové typy. Při výběru dřevěných oken se majitelé nemovitostí rozhodují, zda použít klasické dřevěná okna nebo eurookna. Tento technologický typ oken je vyroben z lepených vrstev, které mají zabránit deformaci oken během používání vlivem měnící se vlhkosti použitých materiálů. Pokud uvažujeme o instalaci plastových oken, pak nás láká právě jejich struktura pět či vícekomorových profilů. Plastová okna obsahují izolační dvojskla standardní nebo dokonce se zvýšeným tepelným odporem.

rekonstrukce bytu

Nová okna = nové bydlení

Sladění prací při rekonstrukci bytu

Je docela možné, že se vám podaří dohodnout se s firmou, při které bude celá rekonstrukce bytu pouze v jejich vlastní režii. Stává se však, že se na finálním výsledku bude podílet několik menších firem. Proto je důležité dohodnout se s nimi na posloupnosti jednotlivých kroků, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím, přesunem termínů a nakonec i předraženej ceny rekonstrukce bytu. Pokud vám budou okna v bytě vyměňovat pracovníci specializované firmy, pak je vždy dobré ujasnit si, co všechno je zahrnuto v ceně za práce. Obvykle to obsahuje demontáž a odvoz starých oken, osazení nových oken a vnějšího a vnitřního parapetu, drobné zednické práce kolem oken, žaluzie na okna a nakonec i důležité mikroventilace.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *