Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
malování

Malování a barvy v kanceláři ovlivňují produktivitu práce

Je všeobecně známo, že barvy ovlivňují naši náladu, chování i soustředěnost. Pokud však jdeme malovat svůj byt či dům, mnozí na to zapomínáme a při výběru barev se řídíme víceméně podle našeho vkusu. A ještě když přijde na malování kanceláře … Málokdo si uvědomuje, jak důležité je vybrat si takovou barvu, aby se zaměstnanci na svém pracovišti cítili dobře, aby se uměli soustředit a měli pocit příjemného prostředí. Chcete vědět, jak takové malování zvládnout co nejlépe? Ať se líbí – čtěte dál …

Mysl a produktivita mají rádi modrou

V první řadě je třeba barvu přizpůsobit práci, jaká se v dané kanceláří provádí. Např. modrá podporuje produktivitu ze všech barev nejvíc. Pozitivně působí i na lidskou mysl, ale naopak, není příliš vhodná do prostor, ve kterých je třeba kreativní angažovat. Modrá je dobrá do kanceláře, kde převládá mechanická práce s čísly a pod. Pokud přece jen na modrou nedáte dopustit, a v práci musíte tvořit, zkuste ji doladit oranžovými detaily.

Žlutá pro kreativních

Malování v kanceláří, kde je třeba maximální dávku kreativity, citu a důslednosti, by mělo probíhat v úplně jiném duchu. Tehdy se doporučuje stěny natřít žlutou barvou, která tyto aspekty velmi ovlivňuje. Pokud jste tedy žurnalisté, zda pracujete v marketingu, zkuste sáhnout právě po této barvě.

Červená a naše fyzické síly

malování

Červená v kanceláři

A co prostory, kde se nepracuje jen psychicky, ale i fyzicky? Pokud nepotřebujeme příliš velkou kreativitu a netřeba se ani extra soustředit, jednoznačně bych šla do červené, která podporuje náš fyzický výkon.

Zelená a rovnováha

Pokud pracujete s penězi, není nic lepšího, než malování zelenou barvou. Zklidňuje a zvyšuje naši soustředěnost na práci. Rovněž je vynikající do prostor, kde člověk potřebuje nabýt rovnováhu, podporuje současně najednou srdce, mysl i kousek fyzické síly.

Malování však není vše!

Při malování kanceláře však nezapomínejte na to, že jen vhodně zvolená barva nestačí, není to hned zaručený úspěch. Důležitá je např. sytost barvy, doladění doplňků a drobností v kanceláří a hlavně osvětlení, které v konečném důsledku ovlivňuje barevné tóny v prostoru.

Více info o malování najdete ZDE.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *