Jen těžko najdete hezčí prázdninovou destinaci jako je Řecko. A tím nemyslíme pouze pevninu, ale i okolní řecké ostrovy. které jsou atraktivní pro většinu turistů. Je přitom úplně jedno, pro který z nich se rozhodnete, zklamání vás určitě nečeká. Charakteristické horké a suché počasí vám zaručí perfektní dovolenou. Přidejte k tomu bílé písčité pláže a čisťoučké moře a jste ve skutečném ráji. Řecko má několik tisíc ostrovů. Je jen na vašem rozhodnutí, zda svou dovolenou strávíte na těch známějších nebo si užijete božský klid na jednom z méně známých, ale stejně nádherných ostrovů.

Řecké ostrovy

Řecké ostrovy – skvostní atmosféra.

Řecké ostrovy – Krétě podlehne každý!

Řecké ostrovy jsou známé příjemným teplým počasím a mezi ten nejoblíbenější patří jednoznačně Kréta. Kréta vás uchvátí celými kilometry písečných pláží s tím nejjemnějším pískem, nádhernou lagunou Balos, pláž Elafonisi. Taky historické památky v Knossu, ale i přírodní krásy, horské vesnice, romantické zátoky a natrefíte na mnoho dalších zajímavých míst. Zamilovaným párem doporučujeme zavítat na ostrov Milos, který ještě není tak poznamenán masovým turismem. Sněhobílé útesy, černé skály, zátoky a pohádkové pláže jsou jen malou ukázkou toho, co vás zde čeká. K nejoblíbenějším řeckým ostrovem však patří i ostrov Mykonos, kde není vyloučeno, že potkáte nějakou světovou celebritu nebo slavný ostrov Rhodos, který voní po pomerančích, ale svým návštěvníkům toho nabídne ještě mnohem více.

řecké ostrovy

Řecké ostrovy – prostě dokonalá koupel.

Když řecké ostrovy, tak určitě Santorini!

Pokud by ste si rádi prohlédli zámek princezny Sissi, pak si to namiřte na nejzelenější řecký ostrov Korfu. Tento smaragdový ostrov vás uchvátí nejen přírodou, ale i tisíci olivovníků a okouzlujícími výhledy, které si zamilujete. Velmi zajímavé jsou i řecké ostrovy Peloponés, Zakynthos, Kos, Kefalonie, Lesbos nebo Karpathos, ale pokud hledáte ostrov, kde se budete cítit jako ve skutečném ráji, pak je volba jednoznačná – Santorini. Ostrov Santorini patří mezi nejromantičtější a nejkrásnější ostrovy nejen v Řecku a k jeho největším atrakcím patří nezapomenutelné západy slunce, okouzlující výhledy na moře nebo romantické plavby lodí. Když se řekne Santorini, většina z nás si hned představí typické bílé domky s modrými střechami a okny, ale i zajímavé pláže zbarvené do červených nebo dokonce černých odstínů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *