Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Výběr dětské postýlky není až tak důležitý v případě, že si do ní vyberete správnou dětskou matraci. Matrace jsou nejdůležitější částí postýlky určené pro děti, protože se od nich odvíjí dobrý spánek vašeho dítěte, dále pak to jestli bude mít dostatek energie v následujícím dni a také jestli bude jeho páteř co nejlépe chráněna z důvodu předcházení pozdějších problémů s ní.

dětské matrace

Dětské matrace pro kvalitní spánek vašich dětí

Rozměry, jaké by dětské matrace měli mít

Dětské matrace vybíráme v prvním řadě podle velikosti postýlky. Pokud nechcete, aby vás shánění matrace a ložního prádla stálo příliš mnoho peněz a času, nekupujte postýlky atypických rozměrů. Nejčastěji prodávaná velikost postýlky na našem trhu je ± 120×60 cm. Takže pokud se chcete vyhnout zbytečným problémům, poohlédněte se po postýlkách s podobnou velikostí. Navíc koupě takové postýlky je dlouhodobější investicí – většinou se používá do 2. až 3. roku dítěte.

Právě těmto rozměrům (120×60) jsou přizpůsobeny i dětské matrace, které se dají koupit v běžných obchodech. Nejdůležitější je, aby matrace dokonale pasovala do dětské postýlky. Tzn., neměla by být příliš velká, aby se nikde v postýlce nepřehýbala, ale zároveň by neměla být ani moc malá, aby nehrozilo zaseknutí dětské ručičky nebo nožičky v mezerách mezi matrací a rámem postýlky. Proto když zjistíte, že jste koupili matraci, která vám nebude do postýlky pasovat, běžte ji radši vyměnit za matraci velikostně vhodnější.

Jakou pevnost je nejlepší zvolit?

Co se pevnosti, jakou by měly dětské matrace mít, týče, není vhodné vybírat co nejměkčí matraci a to ať už vypadá jakkoliv pohodlně. Naopak právě pevnější a tvrdší matrace jsou pro děti ty nejvhodnější, protože jim nedeformují páteř.

dětské matrace

Dětské matrace – kvalita na prvním místě!

Zapomeňte na levné matrace!

Absolutně nevhodnou volbou jsou levné většinou molitanové matrace. Nevýhodou takovýchto matrací je to, že již po několika nocích se na nich objeví proležená místa, což z hlediska zdravého a dobrého spánku dítěte není optimální. Pro dobro dítěte byste měli takovou matraci okamžitě vyměnit za novou, což z ekonomického hlediska také není optimální. Je tedy jasné, že se oplatí investovat jednou do dražší a kvalitnější matrace než opakovaně do levnější ale za to nekvalitní.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *