Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.
nože

Co všechno víte o problematice nože?

Nože jsou s člověkem spojené od té doby, co začal používat nástroje a rozhodně ho doprovázejí i v dnes. Nože mají širokou škálu uplatnění. Používají se při běžných pracích v domácnostech, ale jejich uplatnění najdou i milovníci outdoorových sportů. Kromě civilních možností jejich využití jsou nože po celém světě hojně využívány armádou nebo jinými složkami státní moci.

Nože se rozdělují podle funkce

Jako u ostatních druhů a typů vybavení, tak i u nožů platí, že nejdříve je důležité vědět, na co bude potřebné nůž využívat a až poté si vybírat konkrétní druh nebo značku. Při výběru nože do přírody je jeho nejdůležitější charakteristickou vlastností, podle které budete nůž vybírat, odolnost.

Nože do přírody musí být dostatečně odolné a musí vydržet i v těch nejhorších podmínkách bez újmy na jejich životnosti. Například na co by vám byl překrásný nůž, které si s sebou vezmete na několikadenní túru, když hned druhý den zjistíte, že je rezavý? Takový nůž vám bude jedině zbytečnou přítěží a jeho využití je naprosto minimální.

Právě aby se předešlo takovýmto nepříjemným překvapením, existují víceúčelové nože, které jsou určeny právě do přírody. Ideální volbou jsou tzv. švýcarské nože, které poskytují velké množství různých nástrojů, jejichž počet se liší v závislosti od typu nože. Velikou nevýhodou takovýchto nožů jsou však jejich kratší čepele, které jsou mnohdy dosti limitující.

Armádní nože pro civilisty

Tento typ nožů je považován za jeden z nejkvalitnějších na trhu v poměru cena a kvalita. Právě proto se tento typ nožů stává stále populárnějším i mezi civilisty. Armádní nože jsou charakteristické svou lehkostí a vysokou odolností, tedy dvěma důležitými vlastnostmi, které jsou potřebné jak pro vojáky, tak i pro přežití v přírodě.

nože

Poradíme vám podle čeho si vybrat nože do přírody ..

Na co se zaměřit při výběru nože

Při výběru nože je důležité zaměřit se v prvním řadě na délku ostří, které by mělo vyhovovat vašim požadavkům. Dalším důležitým faktorem pro výběr správného nože je tloušťka ostří. Je potřeba mít na paměti, že tlustší čepele jsou odolnější vůči poškození a rovněž jejich ostří je odolnější před otupením.

Co se dalších doplňků k noži týče, záleží už pouze na vás a nabídce prodejny, kde nůž kupujete.

Teď již máte dostatek informací k výběru a koupi toho správného nože do přírody.
Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *