Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Přemýšleli jste už někdy o tom, že byste možná rádi začali podnikat v zahraničí, a proto uvažujete o založení zahraniční společnosti? Mnohem jednodušší vstoupíte na cizí trh s obchodní společností založenou v daném státě, než se společností domácí. Jako poslední alternativa existuje tzv. evropská společnost. Organizačně je však dosti rozsáhlá, tím pádem má i složitější administrativu, na kterou každý nemusí stačit. Navíc působit může jen na území Evropské unie.

offshore společnosti

Offshore společnosti – cestou za lepším ziskem

Založení offshore společnosti

Jednoznačně nejjednodušší způsob, jak založit zahraniční společnost, je investovat svůj čas, peníze a úsilí do tzv. offshore společnosti. Je to společnost, která se nejčastěji zakládá v daňovém ráji. Založit se může buď na evropském kontinentu, ale klidně i v zámoří. Jako první si však dobře promyslete, za jakým účelem a kde chcete působit a podnikat. Společnosti založené v daňových rájích totiž nabízejí mnoho benefitů, mezi nimi například anonymita vlastnictví nebo výhodnější daňové podmínky, které vám výrazně usnadní vaše podnikání. Mnozí podnikatelé si právě proto zakládají zahraniční společnost – chtějí maximalizovat svůj zisk. Nejznámější státy, ve kterých se společnosti zakládají jsou Nizozemsko, Velká Británie, Malta, Kypr nebo například i USA. Vše je jen na vašich prioritách.

Jak založit zahraniční offshore firmu?

Řešíte, jak si založit offshore společnost? Určitě vám doporučujeme konzultaci se specialistou, zejména když se sami nevyznáte v zahraniční legislativě. Na výběr máte z podobných typů obchodních společností jako u nás doma, jen s tím rozdílem, že je nutné kontaktovat jiné instituce, abyste úspěšně začali podnikat. Je jasné, že na začátek budete potřebovat menší kapitál, protože založení offshore společnosti se pojí s určitými poplatky. V některých případech je také často nutné vložit určitou úvodní částku do společnosti, no ta může být z vlastních i z cizích zdrojů. Pokud se rozhodnete pro offshore společnost, kterou si necháte založit na míru, tzv. ready made společnost, pak můžete mít základní kapitál už i splacen.

 

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *