Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Je jedno, jestli chcete dodat vašemu domovu útulný pocit nebo jednoduše hledáte kreativní inovace do vašeho interiéru. Tou nejjednodušší možností je, vyrobit si vlastní falešný krb. Přečtěte si tři jednoduché návody na jeho výrobu.

Falešný krb si můžete vyrobit třemi způsoby:

  • Ze staré komody
  • Z pilířů
  • Z kartonového papíru

Falešný krb ze staré komody

Najděte starou komodu

Komoda by měla mít velikost takovou, jak velký si představujete váš krb. A rovněž by měla mít i stejný tvar. Na barvě příliš nezáleží, protože ta se dá kdykoliv změnit přemalováním. Prvním krokem při tvorbě falešného krbu je vytažení všech zásuvek a odmontování veškerých vnitřních součástek komody, jakými jsou například šrouby, skrutky nebo běžce pro zásuvky. Po takovém „očesání“ komody vám zůstanou pouze vnější strany komody s otevřeným prostorem vevnitř.

krby

DIY krb vyroben z komody

Rozeberte všechny zásuvky

Tři nejkrásnější čelní stěny zásuvek si dejte bokem. Odstraňte z nich rukojetě a pokud je to nutné, vyplňte všechny otvory nebo díry v těchto deskách tmelem na dřevo a poté nechte vše pořádně zaschnout.

Další postup je následovný. Jednu ze zachovalých čelních stěn ze zásuvek vodorovně připojte do horní části otevřeného prostoru na komodě. Aby tomuto kroku rozuměli všichni, tak zde je první krok vysvětlený více laicky – jednu čelní část zásuvky pevně připevněte na místo, kde se nacházela horní zásuvka na vaší komodě. Je důležité, abyste tuto desku doopravdy pevně připevnili například hřebíky, ale tak, aby nebyly příliš vidět.

Dvakrát měř a jednou řež

Potom, co uskutečníte první krok, odměřte výšku zůstávajícího prostoru v přední části komody. Změřte délku z vnitřní strany od čela zásuvky až ke spodní části otvoru (ne až k podlaze). Na základě této délky si změřte další dvě čelní strany původních zásuvek. Po změření čelní strany odřežte tak, aby se obě délky shodovaly. Upravené desky použijte podélně na přední stranu komody. Připevněte je hřebíky nebo lepidlem na dřevo.

krby

Na výrobu krbu potřebujete trochu zručnosti

Malování

Dalším, předposledním, krokem na vymalování vašeho nového falešného krbu. Barva krbu není určená a záleží zcela na vaší fantazii a kreativitě, jak bude váš nový falešný krb vypadat. Ale aby váš krb vypadal opravdu věrohodně, doporučuje se použít šedou nebo bílou barvu. Z vnější strany můžete použít barvu lesklou. Z vnitřní strany se zase doporučuje vymalovat krb černou barvou, rovněž z důvodu věrohodnosti. Pokud použijete jinou než černou barvu, nebude krb vypadat až tak věrohodně. Posledním dílkem, který můžete, ale nemusíte ke krbu doložit, je podložení krbu základem, který by měl být ve stejné barvě jako krb samotný.

krby

Hotovo – váš nový krb

Na závěr

Nakonec do krbu vložte polena (pro autentičtější vzhled můžete i mírně ohořelá). Váš krb sice nikdy hořet nebude, ale bude vám sloužit jako příjemná dekorace poskytující útulný pocit a teplo domova.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *