Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
matrace

Matrace vyžadují pravidelnou údržbu

Uklízení je součástí každého z nás. Prát a uklízet doma nám mnohým přijde jako samozřejmost a tyto činnosti vykonáváme téměř bez zbytečného rozmýšlení. Pravidelné uklízení vykonávám každý týden. No jsou činnosti, které vykonávám jenom několikrát do roka. Takovou činností je například i čištění oken nebo matrací.

Potřebujete návod na to, jak čistit matrace pravidelně? Nebo spíš na to, jak vyčistit neznámé skvrny na matracích? Možná potřebujete odstranit skvrny od krve, zápach od cigaret, písní, moči nebo barevných nápojů. V následujícím článku vám nabízíme návod na to, jak odstranit skvrny a zápach moči.

Čištění matrací od moči

Možná už jste v několika reklamách v televizi viděli speciální čisticí prostředky na takové skvrny. Občas se ale stává, že i když je skvrna od moči pryč, vznikne nová na základě reakce matrace s daným čisticím prostředkem.

Zde vám nabízíme návod na čištění matrace pomocí ověřených přípravků.

Nejdříve vysajte co největší množství kapaliny (tedy moče) z matrace. Potom použijte čisticí prostředek na bázi enzymů. Ty dokážou strávit krystaly kyseliny močové. Nasprejujte tímto prostředkem postiženou oblast a metodicky ji osušujte. Když už je skvrna vysušená, nasypte na ni sodu bikarbonu. Takto nechte přípravek na matraci působit celou noc a na druhý den vše vysajte vysavačem. Můžete si rovněž vytvořit vlastní čisticí pastu/směs pomocí peroxidu vodíku a sody bikarbony – nejlépe ve formě spreje.

Můžete si vyrobit vlastní čisticí prostředek

Tento prostředek je skvělý na čištění různých nečistot doma, ale speciálně funguje i na čištění moči a odstranění zápachu.

Návod

Do skleněné nádobky si dejte jednu čajovou lžičku vody. Přidejte jednu polévkou lžíci octa, lžičku pracího prášku podle vašeho výběru nebo na místo pracího prášku jednu lžičku přípravku na nádobí (doporučujeme JAR). Dále přidejte 2 lžíce sody bikarbony a asi jednu kapku desinfekčního přípravku (například Mr. Clean). Všechno smíchejte dohromady, aby se přípravky správně propojily.

matrace

Skvrny vyčistíte pomocí roztoku

Mějte připravené dva hadříky – jeden suchý a druhý na ponoření do roztoku. Takto připravenou směs můžete hadříkem nebo houbičkou nanášet na skvrnu na matraci. Při nanášení směsi na matraci můžete klidně na skvrnu přitlačit. Potom povrch přetřete navlhčeným hadříkem, který byl namočen v čisté vodě. Nikdy však na matraci nelijte vodu. Jenom přetřete a osušte.

Následně na místo skvrny nasypte sodu bikarbonu a nechte několik hodin tak. Můžete klidně nechat působit i celou noc. Na druhý den dané místo důkladně vysajte. Existují různé přípravky jako osvěžovače na textil – v případě, že takový máte, můžete tento prostředek zlehka nastříkat na čistou matraci.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *