Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Kuchyň je místo, kde někdo tráví mnoho času a s radostí a starostlivostí zde připravuje pro sebe a svoji rodinu. Naopak někdo potřebuje čistě funkční kuchyni, kde si ráno udělá kávu.

Pokud se rozhodujete pro zařízení své nové kuchyně, přemýšlejte nad stylem, ve kterém designu by měla být. Nejdříve byste měli zhodnotit zbytek domu nebo bytu, aby vám nová kuchyně do tohoto stylu zapadala. Pokud například ve vašich interiérech dominuje dřevo nebo sklo, měli byste zvážit design kuchyně v tomto stylu. Rozhlédněte se po nábytku, které v domě máte nebo plánujete koupit. Jsou to spíš tradiční kousky nebo moderní designové prvky?

kuchyně

Styl přizpůsobte i poloze vaší kuchyně

Výběr kuchyně – co dále…

Zároveň se můžete inspirovat i v exteriérech. Prostředí, do kterého je váš dům nebo byt zasazený, ovlivňuje interiér domu. I když si tento fakt možná neuvědomujete. Vaše kuchyně by měl být přizpůsobena množství světla, které proniká skrze okna, použité materiály by měly doplňovat viditelný exteriér. Například pokud máte dům, jehož kuchyně je orientovaná do pěkné klasické zelené zahrady, interiér můžete oživit moderními prvky jako například mramorovou kuchyňskou deskou.

Další možností, jak nahlížet na návrh interiéru kuchyně, je vzpomenout si na detaily rodičovské kuchyně. Každý z nás si z dětství určitě pamatuje šťastnou atmosféru, které se často spojuje se svátky a prázdninami, a tím pádem i s přípravou tradičních jídel. Vzpomeňte si na detaily držadel skříněk, rozložení úložných prostor a dekorací. Zkuste hledat v interiérových časopisech, a pokud vám něco připomene domov, poznamenejte si tuto stránku někam do diáře. V budoucnu se vám ještě určitě bude hodit.

kuchyně

Na internetu najdete spoustu zajímavých nápadů a návrhů

Různé způsoby návrhu

Od této analýzy se můžete odrazit při vybírání materiálů a stylu vaší kuchyně. Na internetu najdete velké množství online nástrojů, které vám mohou pomoci s počátečními vizualizacemi kuchyně. 3D náhledy a možnost vymodelování přibližné kopie vašeho domova vám pomůže při rozhodování. Inspirace nemusíte hledat jen v interiérech. Kuchyně může čerpat inspiraci v umění, přírodě nebo architektuře. Pokud si nedokážete poradit, obraťte se na odborníky, designéry, kteří pro vás vyhotoví návrhy podle vašich představ.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *