Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Zahradní nábytek nekupujeme jenom na jednu sezonu, ale i na několik let. Jelikož jde o dlouhodobou investici, vyplatí se kupovat doopravdy kvalitní nábytek. Je sice pravda, že ve většině případů vás vyjde dráže než ten méně kvalitní, ale na druhou stranu vám zase například vydrží déle. Je jedno, jaký druh nábytku si vybíráte, nejdůležitější je vždycky zvolit správný materiál, ze kterého je nábytek vyroben.

záhradní nábytek

Ratanový zahradní nábytek

Například zahradní židle nebo jiný zahradní nábytek je nejlepší kupovat z pevného odolného materiálu, který si zároveň vyžaduje minimální starostlivost a údržbu. Nezapomínejte ani na možnost správného uskladnění v zimním období. A to hlavně v případě, že jsou vaše skladovací prostory omezené. V takovém případě je lepší vybrat nábytek, který se snadno složí a nezabírá tolik místa jako nábytek, který se složit nedá.

Správná starostlivost o zahradní nábytek = delší životnost

Co se týče materiálů, které jsou nejméně náročné na údržbu, plast jednoznačně vede. Na jeho čištění vám totiž postačí i vlažná voda se saponátem a měkký hadřík (ideální je takto nábytek čistit dvakrát týdně). Nevýhodou zase naopak může být změna barvy. Pokud totiž máte zahradní nábytek z plastu na přímém slunci, může tento nábytek kvůli UV záření změnit barvu. Typickým příkladem je třeba změna bílé na světle žlutou či zelenou nebo vyblednutý modré či fialové.

Zahradní židle nebo jiný nábytek z umělého ratanu jsou velmi odolné vůči UV záření i nepříznivému počasí a navíc si nevyžadují téměř žádnou speciální ochranu. Pokud se vám zdá nábytek z tohoto materiálu špinavý, postačí vám ho opláchnout zahradní hadicí nebo mokrým hadrem.

Dřevo a kov jsou už, co se údržby týče, o něco náročnější materiály. Je běžné, že v případě nábytku z těchto materiálů musíte čas od času investovat a nábytek například přetřít ochranným nátěrem.

zahradní nábytek

Jak se starat o zahradní nábytek

I textilie jsou součástí zahrady

Textilie v zahradě v podobě sedáků, polštářků pro pohodlnější sezení či samotné zahradní židle, případně houpačky z různých materiálů kombinovaných s použitím textilií jsou rovněž vystavené vlivům slunce, deště nebo prachu a další nečistot. Nejlepší řešením jak je udržet čisté, je pravidelně je prát alespoň jednou za dva týdny a na noc je ukládat do úložného prostoru.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *