Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Kouzelník, to znamená mnohem víc, než jen ovládat pár karetních triků nebo vystupovat na oslavě narozenin vašeho dítěte. Skutečný kouzelník se živí tím, že baví publikum, ovládá nespočet triků a co je nejdůležitější, nepřestává na sobě pracovat a snaží se vymýšlet stále nové a nové kouzla a zdokonaluje svou techniku. Přiučit se magii a kouzlům, naneštěstí, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Kouzelníci totiž drží své triky v tajnosti, a tak najít někoho, kdo je ochoten vás do tajů kouzel zasvětit, je asi těžší, než samotné učení se kouzel. Čtení knih a sledování videí je sice obrovská pomoc, ale nejrychlejší a nejefektivnější cesta jak se naučit kouzla, je vidět jejich živě od nějakého profesionálního kouzelníka.

kozelník

Chce to vytrvalost, soustředěnost a neustále nacvičování

Kouzelník potřebuje hodně praxe

Jak již bylo zmíněno, kouzelníci potřebují hodně praxe, dokud mohou poprvé vystoupit před publikem. Za každým jedním kouzlem jsou nekonečné hodiny trénování. Zkuste si vybrat nějaké jednodušší kouzlo a nacvičujte ho před zrcadlem, dokud vám to už nejde automaticky. Pak je na řadě prezentace, protože naučit se samotný trik není to nejpodstatnější. Nejdůležitější je, abyste ho věděli „prodat“ publiku. Musíte ho umět předvést přesvědčivě a bez nejmenšího zaváhání. Dav třeba vědět upoutat. Všichni kouzelníci musí mít v sobě kromě přirozeného talentu i určité herecké schopnosti, aby si získaly publikum. Aby byl kouzelník úspěšný, musí být jedinečný. Musí umět udělat i ze zcela jednoduchého kouzla strhující trik, který publiku vyrazí dech. Ne nadarmo se říká, že rozdíl mezi průměrným a skvělým kouzelníkem je právě prezentace.

kozelník

Kouzelník dokáže různé nepochopitelné kouzla a iluze

Kouzelníci a psychologie

Divili byste se, ale mnozí kouzelníci mají vyšší vzdělání v oblasti komunikace, dramatu, herectví a nejčastěji v oblasti psychologie. Právě psychologie je při kouzlech nejdůležitější. Nejznámější a nejúspěšnější kouzelníci jsou ti, kteří vědí co nejlépe odhadnout řízení a smýšlení lidí. Magie byla vlastně vždy založena na principu manipulování mysli diváka. Kouzelník využívá znalosti z psychologie, aby vytvořil iluzi, a tak pobavil a ohromil diváka. Diváci, kteří si přijdou prohlédnout kouzelnickou show, chtějí být klamáni. Žádný kouzelník nemá nadpřirozené schopnosti, pouze talent a šikovné ruce.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *