Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tvorba web stránek je dnes už samozřejmou součástí každého biznisu. Jestli se chce firma dostat do povědomí lidí a rozběhnout tak zároveň své zisky, bez internetové stránky to dnes jednoduše nejde. Proto, když plánujete založit vlastní firmu, zároveň s tím byste měli začít přemýšlet i nad vlastní web stránkou.

Víte, jak taková tvorba web stránek probíhá?

Image web nebo funkční e-shop?

V první řadě je potřeba rozhodnout se, jaký účel má vaše web stránka splňovat. Tvorba web stránek, které mají splňovat čistě image funkci, je jiná než u těch, které mají sloužit přímo na prodej produktů nebo služeb. Image stránky jsou určeny pro firmy, které nechtějí nabízet internetový prodej, ale pouze chtějí prezentovat svou firmu, nabízené služby a reference svých zákazníků. Funkční web stránky jsou zase pro ty firmy, které chtějí mít na svých stránkách e-shop. V takovém případě je sice webdesign rovněž důležitý, avšak nestojí úplně na prvním místě.

Hledejte nápady na internetu

V druhé řadě je dobré podívat se na jiné web stránky, hlavně ty zahraniční, a vybrat si ty z nich, které se vám designově líbí. Tak budete moci firmě, které svěříte tvorbu vašich web stránek, alespoň trochu přiblížit svoje představy o webdesignu. Můj tip je momentálně jednoduchý, minimalistický a hlavně responzivní UI webdesign.

Samotná tvorba web stránek

Tvorba web stránek by měla následně pokračovat tím, že si vyberete tu správnou firmu. Doporučuji vám dát na rady vašich známých, kteří si někdy v blízké minulosti rovněž zřizovali nové stránky. Dobrá firma by vám měla nejprve vyhotovit tzv. Projektovou dokumentaci, ve které budou stručně naznačená hlavní specifika vaší stránky. Po připomínkách a úpravách následuje grafický návrh a různá technická dolaďování.

Doplnění obsahu

Poslední částí, kterou tvorba stránek zahrnuje, je vyplnění obsahu vaší web stránky. To už je většinou ve vaší režii. V některých případech je možné si tuto službu nechat udělat přímo od samotné firmy, která vám tvořila web stránky.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *