Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.
předsíň

Uklizená předsíň je vaší vizitkou

Předsíň je první místnost, do které vstoupíme, když vcházíme do domu nebo bytu. Právě proto by měla být vždy uklizená a dobře zorganizovaná. Jelikož se jedná o první místnost, kterou návštěva uvidí, je důležitá, aby předsíň na první dojem zapůsobila dobře. Tudíž je velmi důležité, aby zde všechno mělo své místo, protože když budete mít v předsíni nepořádek, příliš dobrý pocit to v osobě, která je zde na návštěvě, nevyvolá. Dalším důvodem, proč je řád a organizace v předsíni důležitá, je udržování pořádku. Jelikož se jedná o první místnost, je právě v předsíni největší špína a všechno, co si donesete z venku. Proto je důležité, aby se zde dal snadno udržovat pořádek a aby se zde dalo lehce uklízet.

V předsíni by mělo být jen to nejdůležitější

V předsíni by se měly nacházet pouze sezónní věci. Uveďme si to na příkladu – skončí zima, a tak byste měli veškeré zimní oblečení, zimní boty nebo nejrůznější předměty sloužící k zimním sportům a jiným radovánkám, přemístit do jiných prostor, jakými jsou například sklep nebo garáž. A naopak byste si sem měli umístnit věci, které budete potřebovat na jaro.

Rovněž není dobré, pokud máte v předsíni tolik bund nebo bot, že se zde nedá skoro pohybovat. V takovém případě byste měli jejich počty zredukovat a nechat si v předsíni pouze to nejpoužívanější. To samé platí pro tašky, kabelky nebo kufříky.

Mnoho lidí rovněž využívá předsíň na odkládání pošty, které se zde kupí a po čase začne zavazet. Je tedy dobré, abyste pro takové účely měli vyhrazenou nějakou přihrádku nebo košík, kam budete poštu odkládat a jednou za čas ji protřídíte, aby se vám zde nekupila.

Předsíň a zařízení, které by v ní nemělo chybět

předsíň

Do předsíně patří pouze ty nejpoužívanější věci

Každá předsíň potřebuje alespoň jednu skříň s věšáky na zavěšení kabátů a policemi nebo šuplíky, na různé doplňky, jakými jsou například klobouky, čepice, šály a podobně. Pokud máte skříň, ve které police nebo šuplíky chybí, pořiďte si nějakou menší komodu, kam se tyto věci vejdou. Co se věšáků týče, postačí vám klidně i stojanový nebo závěsný věšák, kam si budete moct své kabáty nebo bundy pověsit. Pokud máte děti, je dobré, aby jeden z věšáků byl ve výšce, do které dosáhnou, a nebyly tak odkázány pouze na vaši pomoc. A určitě by vedle věšáku neměl chybět ani stojan na deštníky.

V předsíni musí být určitě i botník. Jednak aby se boty nekupily různě po předsíni, a potom také zabráníte šíření nepříjemných pachů dále do bytu. Dále byste rozhodně neměl zapomenout pořídit lžíci na obouvání bot a nějakou stoličku nebo lavičku, kde by se mohli například malé děti při nazouvání bot posadit.

Další velmi praktickou součástí předsíně je i malý stoleček nebo polička, která může posloužit na odkládání nejrůznějších věcí, jakými jsou například klíče, sluneční brýle a podobně.

Rovněž by určitě nemělo chybět zrcadlo, ve kterém se mohou všichni před odchodem ven zkontrolovat (zda jsou vlasy, outfit, make-up a podobně v pořádku). K celkovému zkrášlení místnosti je možno použít nejrůznější předměty, které závisí čistě na vaší fantazii a kreativitě. Jedná se například o nějaké obrazy, koberečky, vázy s květinami a podobně.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *