Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

košile

Bílá košile je klasika

Košile na knoflíky, ať už neformálně nebo formální, je jakousi značkou a dominantním prvkem mužské módy. Avšak kolik mužů je nosí správně?

Dva druhy košilí

Všeobecně jdou košile rozdělit na dva základní druhy a to konkrétně na neformální a formální. Nejste si jisti, jak od sebe tyto dva druhy rozeznáte? Čtěte dále. Neformální košile je většinou ta, ke které by vás nenapadlo brát si kravatu nebo kterou byste si asi nikdy nevzali do obleku. Většinou jsou takové košile vyrobeny z nejrůznějších krčivých materiálů a mohou být barevně a vzorově výrazné. Typickým příkladem je klasická károvaná košile. Druhým typem košilí jsou formální neboli společenské košile. Takovou košili bezpochyby poznáte podle toho, že má pevnější límec, který perfektně ladí s kravatou. Dále mají takové košile obyčejně jemnější barvy a to právě proto, aby nekontrastovaly s kravatou. I takové košile se vyrábějí v těch nejrůznějších barvách a vzorech, ale klasikou je a vždy bude klasická bílá, bílá páskovaná, světle modrá nebo černá košile.

Košile – zastrčit je nebo ne?

košile

Také oblíbená – neformální károvaná

Častým a velkým dilematem je to, zda si košili zastrčit nebo ne. Opět to závisí od druhu košile. Samozřejmě najdou se i tací, kterým je jedno, zda mají košili zastrčenou nebo ne, ať už se jedná o jeden či druhý typ. Na základě předchozího rozdělení vám v následujícím odstavci vysvětlíme, jak si ten či onen druh správně oblékat.

Co se neformální košile týče, nemusí být vždy zastrčená. Díky tomu, že je ušitá z kratšího zadního a předního dílu, nikde nepřesahuje tolerovanou a společensky stanovenou délku. Naopak v případě formálních košilí se téměř vždy vyžaduje její zastrčení do kalhot. Právě i za tímto účelem jsou takové košile vyráběny.

Pokud si však nejste příliš jistí, zda se jedná o košili formální nebo neformální, protože to jednoduše není zcela jasné, použijte jeden trik, kterým to určitě zjistíte. Pokud si košili necháte nezastrčenou a na zadní straně kalhot vám je vidět několik centimetrů kapes a zepředu nepřesahuje úroveň rozkroku, jedná se o košili neformální a nemusíte ji tak nosit zastrčenou. V opačném případě se jedná o košili formální a musíte si ji zastrčit.

Pokud vám však ani tento způsob nepomohlo odhalit typ košile, doporučujeme vám navštívit specializovaný obchod nebo odborníka, který vám s tím pomůže. Případně si můžete objednávat košile přímo na míru. Zde rovnou sdělíte typ košile a máte po problémech.
Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *