Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
kancelářská židle

Ergonomicky tvarovaná kancelářská židle

V žádné kanceláři nemohou chybět kancelářské stoly, kancelářské židle, no a samozřejmě nejlepší kancelářská židle pro šéfa – ergonomická. Pamatujte si, že lidé, kteří pracují v kanceláři, sedí na kancelářské židli nejméně osm hodin denně. Proto je nesmírně důležité investovat do kvalitních kancelářských židlí.

Abychom pochopili, proč jsou ergonomické židle tak důležité…

Ergonomické židle pomáhají snižovat bolesti zad a krční páteře a bolesti na prsou. Poskytují totiž lepší podporu a správné držení těla proto ty, kteří sedí celý den v kanceláři.

Výška

Vždy si zkontrolujte výšku vaší kancelářské židle. Ergonomické kancelářské židle by měli mít výškově nastavitelný sedák. Ne všichni jsme stejně vysocí, rovněž tak kancelářské stoly mají různou výšku, proto je důležité, aby byla kancelářská židle nastavitelná. Správné sezení je takové, kdy se vaše chodidla dotýkají celou plochou podlahy, záda jsou rovná a ruce na stole jsou ohnuté v úhlu 90⁰. Stehna jsou pak rovnoběžně s podlahou a rukama.

Šířka

Velmi důležitá je i šířka židle, tedy sedáku. Ideální je šířka od 43,2 do 50,8 cm. Kancelářská židle by měla mít i vhodnou hloubku. Když si sednete, mezi zadní částí kolen a přední stranou sedáku by mělo být 5 až 10 cm.

Kancelářská židle

Kancelářská židle pro nejnáročnější – Drevona.sk

Opěrka

Správná ergonomická židle by měla mít i bederní opěrku. Jedná se o podporu dolní části zad, kde při nesprávném sezení vznikají všechny choroby spojené s nesprávným držením těla – bolesti zad, krční páteře, bolesti na prsou a bolesti hlavy. Židle by měla být komfortní a neměla by vás nutit hrbit se. Důležité je však celé opěradlo – mělo by být pevné, opět s přihlédnutím k celým zádům. Pokud vaše kancelářská židle nesplňuje některou z výše uvedených věcí, pouvažujte nad koupí nové. Mnohé obchody s kancelářskými židlemi nabízejí možnost vyzkoušení zboží na několik dní. Pokud tuto možnost máte, určitě ji využijte.

Osvětlení, nábytek, design

Nezapomínejte však na celkové zařízení vaší kanceláře – design, barvy na stěnách, ostatní kancelářský nábytek a samozřejmě osvětlení.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *