Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Na první pohled by se mohlo zdát, že vybrat si správnou kancelářskou židli nebo křeslo je zcela jednoduché. Na našem trhu je obrovské množství křesel a není vůbec jednoduché vybrat si to pravé, stejně jako včas a správně se zorientovat v pestré nabídce na trhu s kancelářským nábytkem. Tak, jako vždy při zařizování nové pracovny kancelářským nábytkem nebo dřevěnou sedačkou na zahradní terasu, je důležité položit si před koupí několik otázek. Platí to, samozřejmě, i pro kancelářské židle nebo kancelářské křesla, které se často pyšní přívlastkem „ergonomické“.

kancelářské křeslo

Které je to nejvhodnější kancelářské křeslo?

Co je vlastně to ergonomické kancelářské křeslo?

Ergonomie je věda zabývající se optimalizací lidské činnosti, a to zejména vhodnými rozměry a tvary nástrojů, nábytku a jiných předmětů. Ergonomie je zaměřena na to, aby předměty a nástroje, které používáme, svým tvarem co nejlépe odpovídaly pohybovým možnostem, případně rozměrům lidského těla. Například taková vhodně navržená židle má tvarem sedáku sedícímu pomoci, aby seděl vzpřímeně, nehrbil se a předcházel tak křivení páteře. Za ergonomické tedy můžeme považovat takové kancelářské křeslo, které poskytuje sedícímu ten nejvyšší komfort a je vybaveno prvky aktivního, tedy dynamického sezení. Používáním takového kancelářského křesla snížíte zátěž zádových svalů a budete pociťovat podstatně menší únavu, což zase zvyšuje produktivitu práce.

kancelářské křeslo

Vybírat můžete z velkého množství různých druhů

Výběr křesla určitě nepodceňujte!

Odborníci podceňování ergonomických vlastností židle nebo křesla jednoznačně nedoporučují. Dlouhodobé sezení na nevhodném křesle způsobí mnoho negativních důsledků, především těch zdravotních. Člověk, který dlouhodobě nezdravě sedává je opakovaně vystaven nezdravému pobytu, často se u něj vyskytují i problémy se zadkem, zády a bolesti stehen. Pak nejčastěji dochází k problémům v oblasti páteře a zad.

kancelářské křeslo

Ergonomické křeslo je vhodné zejména při dlouhých hodinách sezení

Před koupí kancelářského křesla se raději vždy poraďte

Se všemi otázkami doporučujeme obrátit se na odborníka, případně si poslechnout názor několika odborníků a na základě jejich doporučení si pak vybrat. Důležité je, aby vám byli schopni zodpovědět všechny vaše otázky a vysvětlit případné nejasnosti týkající se výběru kancelářského křesla. Nebojte se hodně ptát a pečlivě vybírat, vždyť volíte zdraví pro své tělo.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *