Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

stropní svítidlá

Výběr správných světel do kuchyně je důležitý

Přemýšlíte nad změnou interiéru, při které mimo jiné plánujete vyměnit i své starší nemoderní stropní svítidla za novější a modernější? Lákají vás netradiční či designové kousky? V současnosti není opravdu žádný problém pořídit si jakékoli svítidla do vaší domácnosti, od jednoduchých minimalistických, přes úsporné LED svítidla, podhledové osvětlení, až po designové či moderní křišťálové lustry. Svítidla bychom mohli podle funkce rozdělit do pěti kategorií – stropní a nástěnná svítidla, lustry, vestavěné (např. bodové) osvětlení, stojací lampy a stolní lampy. Podle místa určení jsou svítidla rozděleny na exteriérové, např. zahradní či interiérové, např. kuchyňské, koupelnové, schodišťové a dětské.

Jak vybírat stropní svítidla a ostatní osvětlení do kuchyně?

Než začnete vybírat stropní svítidla, lustry či bodové osvětlení do své kuchyně, pozorujte zdroj a směr přirozeného světla v prostoru (např. zda je dostatečně osvětlená pracovní plocha nebo zda je kuchyňská linka umístěna spíše tak, že si při práci stíníte), orientaci oken na světové strany, jejich velikost a počet, protože to vše ovlivňuje dostatek světla ve vaší kuchyni.

Stropní svítidlá

Stropní svítidla můžete různě kombinovat

Pokud má vaše kuchyň okna orientovaná např. směrem na západ, připravte se na to, že slunce tam nebude přímo svítit dříve než v odpoledních hodinách či podvečer, naopak okna orientovaná na východ vám zajistí dostatek světla během dopoledne, ale po návratu z práce a při přípravě večeře se již bez umělého osvětlení zřejmě neobejdete. Proto je důležité vybrat kvalitní stropní svítidla, ale i doplňkové bodové osvětlení kuchyně.

Kuchyňské stropní svítidla

V kuchyni najde své uplatnění celou řadu různých svítidel, ale velmi důležité je intenzivní centrální osvětlení pomocí stropních svítidel, které zabezpečí rozptýlené světlo v celé kuchyni. Stropní svítidla do kuchyně mohou být např. moderní z matného či lesklého chromu, ratanové, rustikální, ale velmi efektně vypadají i designové lustry na závěsných lankách (případně na tyči), například v kombinaci bukového, ořechového nebo jiného dřeva (v souladu s kuchyňskou linkou), matného chromu a bílého skla.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

 

 

 

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *