Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Byty patří k nejčastější preferované tzv. první volbě při získávání vlastního bydlení. Ať už jsou to byty jen k dočasnému pronájmu nebo byty kupované již do osobního vlastnictví, výběr netřeba nikdy podcenit, protože i při bydlení v podnájmu se většinou zavazujeme letou nájemní smlouvou a případné nedostatky dokáží i během jednoho roku bydlení a život pořádně znepříjemnit. Na co se tedy máme zaměřit, pokud si hledáme přechodný podnájem a čemu věnovat pozornost, pokud plánujeme koupi bytu?

byty

Dobře si prohlédněte prostor celého bytu

Byty k pronájmu si pořádně prohlédněte!

Pokud hledáte podnájem, můžete pátrat na vlastní pěst nebo oslovit realitní kancelář, kde to udělají za vás, ale, samozřejmě, za určitou provizi. Většina lidí se pustí do hledání na vlastní pěst, případně rozhodí sítě i po dobrých známých a přátelích. Jako první většinou přicházejí na řadu inzeráty, kde hned můžete vyloučit byty, které jsou v nabídce za podezřele nízkou cenu a ty, které jsou v nabídce již velmi dlouhou dobu. Pokud vás některé byty zaujmou, domluvte si obhlídku a vyberte se na ni s někým, kdo vám bude umět poradit. Dříve, než podepíšete nájemní smlouvu, byt si opravdu podrobně prohlédněte a sepište podrobný záznam o jeho stavu, abyste zbytečně neprodělávaly za chyby a nedostatky, které jste nezpůsobili. Samotnou smlouvu si podrobně prostudujte, aby obsahovala všechny dohodnuté podmínky, jako např. vrácení kauce, výpovědní lhůtu, způsob placení nájemného, energie apod.

byty

Jak si představujete vaše nové bydlení?

Byty kupované do osobního vlastnictví

Byty, které kupujeme do osobního vlastnictví, musí splňovat mnohem více důležitých kritérií jako krátkodobý podnájem. Velmi důležitý je výběr správné lokality a také to, zda jde o starší byty nebo novostavbu. Zaměřte se na technický stav bytu, dispozici, nepodceňujte ani výběr bytového domu a všímejte si jak se obyvatelé starají o vstup i o blízké okolí, zda je např. starší bytový dům zateplený, zda prošla střecha nebo společné prostory a výtahy rekonstrukcí. Zeptejte se na přibližné měsíční náklady za domácnost, orientaci bytu na světové strany i případnou okolní zástavbu.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *