Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Krav Maga

Láká i vás krav maga? Přečtěte si, jak probíhají tréninky!

Krav Maga je způsob sebeobrany, který se začíná stávat čím dál tím více populární a začíná si nacházet stále více a více přívrženců i u nás. I když to asi většina lidí netuší, historie tohoto izraelského bojového umění je spjata i právě s Bratislavou, kde jeho zakladatel, Imrich Lichtenfeld, jako malý vyrůstal.

Jací lidé Krav Maga v Bratislavě trénují

Mnoho lidí si při pojmu Krav Maga představí určitý druh boje, který mohou vykonávat pouze tvrdí chlapi a pouliční bitkaři. Opak je však pravdou. Jasný důkaz můžete najít na kurzech Krav Maga konaných právě v Bratislavě.

Instruktoři se na trénincích pravidelně potkávají s nejrůznějšími typy lidí. A ne všechny rozhodně lze zařadit do kategorie „pouliční bitkaři“ nebo „tvrdí chlapi“. Na tréninky chodí například manažeři, bývalí sportovci, obchodní zástupci, studenti a hlavně, co je potěšující, i ženy.

Jak tedy trénink probíhá?

Každého, v kom tento článek alespoň trochu vzbudil zájem, zajímá, jak vlastně probíhá takový trénink? Pokud se jedná o trénink pod vedením certifikovaného vedoucího, tak by každý trénink měl mít podobné črty.

Nejdříve by se samozřejmě mělo začít rozcvičkou, poté následuje nácvik technik, kterým je věnována největší část tréninku. V této části si každý procvičuje nově nadobyté poznatky a techniky a zároveň si opakuje ty staré z minulých tréninků. Na závěr se většinou provádějí kondiční cvičení nebo tzv. samurajský dril.

Na trénincích se sice nejedná o plný útok, ze strany útočníka, nýbrž pouze o jeho fingování. Nejdůležitější na takovém tréninku je to, aby se obránce naučil reagovat v jednotlivých stresových situacích. Tudíž vám takový trénink pomůže zbavit se starých zlozvyků a naopak vám pomůže osvojit si nové techniky Krav Maga.

krav maga

Krav maga je vhodná rovněž pro muže, tak pro ženy a dokonce i pro děti!

Bojové umění Krav Maga je určeno převážně pro obranu životu nebezpečných situací, ale tréninky probíhají tak, aby se nikomu nic nestalo a aby byli účastníci tréninku po tréninku i druhý den normálně „fungovat“. Účelem tréninku je trénování a zdokonalování nových úderů a technik a proto je i podle toho trénink upraven. Důležitou součástí tréninku je i naučit se přijmout nějakou tu ránu, ale i přesto se nemusíte vůbec bát vážných zranění nebo úrazů.

Právě tyto předpoklady splňují i tréninky v Bratislavě. Takže pokud vás Krav Maga zaujala, neváhejte se přihlásit na trénink. Nábor probíhá během celého roku.

 

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *