Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Každý z nás by měl určitě rád zařízenou koupelnu nejen prakticky a pohodlně, ale i krásně, moderně, designově. Základem je samozřejmě vybavit koupelnu vanou, umyvadlem, sprchovým koutem a skříňkami, potom přijdou na řadu koupelnové doplňky. Tady je však důležité mít na paměti, že tyto doplňky by neměly být jen krásné a moderní, důležitá je hlavně jejich funkčnost a praktičnost. Před koupí doplňků je proto potřeba si pár věcí promyslet.

koupelnové doplňky

Správně vybrané koupelnové doplňky vám mohou ušetřit i nějaké finance

Rozpočet na koupelnové doplňky

Při koupi čehokoliv je samozřejmě důležité znát svoje možnosti, svůj rozpočet. Mnohem více se však na svoje finanční možnosti musíte zaměřit při koupi věcí, které samostatně nejsou až tak finančně náročné. Pokud se budete procházet mezi regály a do vašeho košíku ukládat různé drobnosti, můžete být u pokladny nemile překvapeni, že jste za koupelnové doplňky utratili mnohem víc, než jste původně plánovali.

Prostor

Je samozřejmé, že množství a velikost doplňků závisí na tom, jak velkou máte koupelnu. V případě malé koupelny platí pravidlo, že míň je víc. Dobře proto dopředu zvažte, jestli si do malé koupelny koupíte jeden větší prostorný věšák na ručníky anebo tam umístíte více menších. Rovněž tak nepřeplňte svou koupelnu množstvím poliček, věšáčků a košíčků, protože váš malý prostor by se tím ještě více zmenšil.

Kvalita

V případě koupelnových doplňků neplatí pravidlo, že s rostoucí cenou roste i kvalita. Dobře zvažte materiál, ze kterého chcete, aby vaše doplňky byly, všechny by měly dobře snášet vlhkost. Pokud tedy zvolíte závěsné doplňky z nerezu a kvalitní plast v případě ostatních doplňků, je to správná volba. Úplně byste se měli vyvarovat proutěných doplňků, pokud si nejste jistí, že mají správnou povrchovou úpravu, případně je ošetřete vhodnou barvou na dřevo – např. skuste produkty na dřevo od San Marco.

koupelnové doplňky

Styl, barvu či umístění si zvolíte podle svých představ

Styl

Koupelnové doplňky můžete zvolit v libovolném stylu. Mohou buď vhodně doplňovat styl koupelnového nábytku anebo naopak, být mu v kontrastu. Pokud máte koupelnu laděnou do neutrálních krémových barev, nebojte se výrazných doplňků, které vám rozjasní den vždy, když je použijete. Pokud máte naopak barevnou podlahu nebo stěny, zvolte raději bílé doplňky. Nebojte se však ani černých doplňků, dodají vaší koupelně nádech luxusu.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *