Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
pánské košile

Pánské košile – nestárnoucí klasika

Dokážete si vybrat správnou kravatu k pánské košili z velkého množství barev a vzorů, které jsou dnes v prodejnách a e-shopech dostupné? Nebo musíte přiznat, že máte stále tak trochu problém vybrat si tu správnou délku, šířku, barvu i vzor ke konkrétní pánské košili nebo na speciální příležitost? Pánská elegance ve stylu kvalitního obleku a košile si k takovému velmi společenskému oblečení neodmyslitelně vyžaduje i módní doplněk v podobě vázanky.

A právě výběr slušivé a elegantní vázanky může mnohým pánům způsobovat určité starosti. Jak tedy nakupovat doplňky, které budou opravdu dokonalé a nestanou se jen dalším nevyužitým kouskem vašeho šatníku?

Jaká by měla být délka a šířka kravaty?

pánské košile

Jak správně sladit kravatu ke košili?

Při výběru ideální délky a šířky kravaty třeba především přihlédnout k typu postavy muže, protože tyto doplňky musí každého muže dokonale doplňovat a být přímo úměrné jeho konfekční velikosti. Nezapomeňme však i na zbytek outfitu a kvalitní pánské boty.

Délka uvázané kravaty by měla vždy končit nad sponou pánského opasku tak, aby byl užší konec zcela zakrytý, z čehož, samozřejmě, vyplývá, že vyšší štíhlejší muži si mohou dovolit i delší kravatu. Pro nižších muže s pevnějším typem postavy jsou ideální vázanky standardní délky i šířky. Velmi moderně však vypadají i vázanky se šířkou 7 až 9 cm, které opticky prodlužují a zeštíhlují postavu.

Dokonalé sladění kravaty a pánské košile

pánská košile

Dokonalá kombinace

Při ladění oblečení vycházíme vždy z největšího kousku, kterým je v případě elegantního outfitu většinou pánský oblek.

Při jednoduchém jednobarevném obleku si můžete dovolit pestřejší barvu pánské košile a vázanky i se zajímavým (např. proužkovaným) vzorem. A pokud je oblek, naopak, výraznější nebo proužkovaný či károvaný, volte jednodušší pánskou košili i kravatu. Výběr a sladění vázanky, košile i obleku však závisí i na konkrétní události.

Např. pro pracovní prostředí, manažerské posty a obchodní jednání se hodí i kombinace bílé pánské košile a červené kravaty. Při smutných událostech jako je pohřeb na pestré barvy zapomeňte, vhodná je tmavě šedá nebo černá vázanka ke košili, případně jemné proužky tmavé barvy. Při svatbách jsou možnosti téměř neomezené.

Kvalitní vázanky i košile najdete ZDE.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

 

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *