Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Zahradní set podle materiálu

zahradní set

Zahradní set využijete i na balkoně nebo verandě

Zahradní sety jsou k dispozici v mnohých materiálech pro různé vnější plochy. Železný i proutěný zahradní set je stejně tak vhodný na verandu jako i na balkon. Naopak set z tepaného železa vypadá skvěle pouze na terase. Sety do zahrady z masivního dřeva spolu s lavičkami vypadají skvěle v zelených zahradách. Existuje však mnoho různých druhů dřeva, z nichž mnoho není vhodné použít na výrobu zahradního nábytku. Na zahradní set byste si měli vybrat takové dřevo, které bude odolné vůči počasí a povětrnostním podmínkám, které venku panují.

Kvalita

Kvalita vybraného zahradního setu závisí na tom, zda máte v plánu při každém nepříznivém počasí nábytek stěhovat dovnitř nebo ne. V případě, že ho chcete nechat venku za každých podmínek, měli byste zvolit takovou kvalitu, která odolá dešti, povětrnostním podmínkám i celodennímu záření slunce. Je jasné, že v případě, že si pořídíte kvalitnější nábytek, budete si muset právě za jeho kvalitu připlatit. Opadává vám s tím však problém péče. Jelikož se jedná o kvalitnější zahradní set, nebudete mu muset věnovat tolik péče, i když nějakou přece jenom budete muset.

Cena

Určit, kolik chceme utratit za zahradní set je pro výběr klíčové. Ceny se liší v závislosti na druhu dřeva i finálních úpravách.

Styl

Vyberte si takový zahradní set, který bude doplňovat vzhled vaší zahrady. Pokud v ní máte mnoho světla, klidně zvolte i tmavší dřevo s barevnými doplňky. Na tento nábytek se výborně hodí tmavý mahagon. Tmavší a plnější zahradu zase oživí bílý nebo světlý nábytek například z cedru.

zahradní set

Ratan – oblíbený materiál pro zahradní nábytek

Funkce

Dalším důležitým bodem při výběru nábytku je jeho funkce, jakou bude na zahradě splňovat. Potřebujete, aby se dal rychle složit a použít v případě, že chystáte zahradní párty? Nebo by pro vás byli spíše vhodně velké lavice, kam se vejde více lidí? Stačí malý stolík na nápoje nebo budete chtít pořádat večeře v zahradě? Na tyto a další otázky si budete muset odpovědět předtím, než se vypravíte kupovat si váš zahradní set.

Velikost

V neposlední řadě se zaměřte i na velikost prostoru, který zahradní set zabere. V případě, že disponujete pouze menší zahrádkou, kde by vám klasický zahradní set zabíral příliš mnoho místa, vhodným řešením může být skládací zahradní nábytek. Jeho výhodou je to, že vydrží venku celoročně a pouze v případě potřeby ho rozložíte do plných rozměrů a po akci ho opět složíte tak, že nebude zabírat příliš mnoho místa. V opačném případě, tedy pokud máte velkou a prostornou zahradu, můžete si zvolit objemnější zahradní set například z masivu či ratanu.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *