Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Krajina tulipánů v sobě ukrývá mnoho pokladů a jedním z nich je město Amsterdam. Je to nejmultikulturálnější město na světě díky tomu, že zde žije až 177 různých národnostní. I kvůli tomu se staly letenky do Amsterdamu velmi žádané. Amsterdam je hlavním městem Nizozemí a zároveň i největším nizozemským městem s významnou kulturní a finanční funkcí. Vláda a parlament však sídlí v Haagu.

letenky amsterdam

Navštivte krásné město Amsterdam – Letenky do Amsterdamu

Dějiny města Amsterdam

Na břehu řeky Amstel byl Amsterdam založený jako rybářská osada. V roce 1301 dostal městská práva. Tento rok se tedy dá považovat jako začátek rozmachu tohoto města. Ve 14. století začal Amsterdam vykazovat zisky hlavně díky obchodu s městy v Hanze. Po skončení osmdesátileté války se Nizozemí stalo samostatnou krajinou. To rovněž přispělo k rozmachu Amsterdamu. Na začátku 17. století se dokonce stal nejbohatším městem Evropy a díky tomu se stal centrem mezinárodní obchodní sítě. Toto období je považováno za „zlatý věk“ Amsterdamu.

Amsterdam dnes

Město bylo rozděleno do 15 bodů (stadsdel), které mají za úkol vylepšit jeho správu. Hlavním znakem je vlajka, na které se nachází tři kříže, které s největší pravděpodobností představují tři největší pohromy, které město během jeho historie postihly – požáry, povodně a mor. Doprava Amsterdamu je velmi zajímavá. V centru je nejvýhodnější jízda na kole. Autem se zde vůbec nevyplatí jezdit. Proto je kolo hlavním dopravním prostředkem pro osobní dopravu. I díky tomu je ve městě vybudováno velké množství cyklotras. Co se MHD týče, v Amsterdamu tyto služby zajišťují autobusy, tramvaje a 4 linky metra.

letenky masterdam

Letenky Amsterdam jak koupit nejlevnější?

Město je známé zpracováním diamantů. Mezi turistické atrakce, které se určitě vyplatí navštívit a které jsou v mnohých případech důvodem návštěvy Amsterdamu, jsou muzea Rijksmuseum, Van Gogh Museum a Stadelijk Museum. Pokud jste sportovními fanoušky, měli byste určitě zavítat do fotbalového stánku místního klubu Ajax Amsterdam, který patří mezi nejúspěšnější holandské kluby a pravidelně hraje evropské soutěže.

Na internetu si najděte letenky do Amsterdamu, které vám nejvíce vyhovují. Je to jednoduché. Stačí pár kliků a krásy Amsterdamu můžete zažít na vlastní kůži.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *