Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
psací stůl

Psací stůl – prostorný s místem na počítač

Každý autor bez ohledu na věk, zručnost nebo okolnosti, potřebuje ke své práci psací stůl. Někteří stále preferují ruční psaní, jiní raději využívají moderní technologie ve formě počítačů a tabletů. V tomto článku vás seznámíme s několika nápady, jak si uspořádat psací stůl tak, aby se vám u něj pohodlně tvořilo, neboť toto může bezesporu ovlivnit kvalitu vašeho článku, textu, knihy…

Psací stůl pro ruční psaní

  • Odstraňte z povrchu vašeho psacího stolu vše.
  • Pokud máte hodně papírů, dejte je na jednu hromadu, Pokud je potřebujete mít roztříděné, oddělte si je pomocí barevných roztřiďovačů nebo záložek. Existují i různé organizéry v podobě kovových nebo plastových šuplíků. Pokud máte stůl dost velký, můžete na něm mít tyto organizéry postavené a v nich archivovat papíry, které potřebujete uschovat. Nearchivujte papíry, které nepotřebujete.
  • Pokud píšete ručně, určitě máte na stole spoustu psacích potřeb. Mnohdy tam máte i potřeby, které už nefungují. K jejich uložení poslouží nejlépe odpadkový koš. Ostatní psací potřeby dejte do nějakého poháru, nádoby nebo do šuplíku, kde budou pohromadě.
  • Pokud při psaní používáte i další papíry, sešity, knihy, všechny odstraňte ze stolu, ale uložte si je někde poblíž, abyste je měli na dosah. I v tomto případě můžete použít organizéry, pomohou vám udržet papíry uspořádané a v pořádku.
  • Na psacím stole by určitě neměla chybět stolní lampa.
  • Mnozí spisovatelé rádi píšou plnicím perem. V tomto případě pak doporučujeme mít po ruce piják, abyste si nezničili váš stůl. Rovněž existují různé podložky, které ochrání váš stůl před rýhami při psaní a skvrnami.
  • Na psacím stole by neměli být květiny, mísy s ovocem, zrcadla apod., aby vás při psaní nic nerozptylovalo a nerušilo.
  • Ze svého stolu odstraňte vše, co způsobuje stín nebo odraz světla, které by vás mohlo oslňovat.

Psací stůl s počítačem

Psací stůl

Pracovna – místo pro počítač a pro psaní

U této možnosti je to samozřejmě mnohem jednodušší, k práci nepotřebujete papíry, psací potřeby ani jiné pomůcky, bude vám stačit kromě počítače jen vhodná lampa a případně bezdrátová myš. Vždy však na svém stole udržujte pořádek, pamatujte, že míň je víc. Proto mějte na stole jen věci, které opravdu potřebujete.

A ještě jedna maličkost – nezapomeňte si k psacímu stolu obstarat kvalitní kancelářskou židli.

 

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *