Dětské svítidla

Do nové dětského pokoje budete určitě potřebovat pěkné dětské svítidla pro vaše ratolesti.

Když vybíráte svítidla do dětského pokoje, měli byste myslet na to, že pokoj je pro děti nejen místem kde přespávají, ale kde si i hrají, baví se, fantazírují nebo i tvoří. Vybrat svítidla do pokoje s tolika účely teda nemusí být jednoduchou záležitostí. Proto předtím než začnete vybírat osvětlení, měli byste se trochu vžít do role svých dětí a zkusit si představit co v pokoji budou dělat. Plánování osvětlení je tak pro rodiče jakousi příležitostí vrátit se do svých dětských let a též příležitostí, jak popustit uzdu své fantazii. Nesmíme ale zapomenout na to, že svítidla mají splňovat hlavně potřeby dětí a ne rodičů.

I přestože výběr svítidel je hlavně na rodičích, je dobré, když i děti vyjádří svoje touhy a představy. Vezměte je tedy na nákupy sebou, aby vám lépe mohly ukázat co mají na mysli. Do pokoje bychom měli zvážit tři typy osvětlení. Hlavní svítidlo, osvětlující celý pokoj, svítidlo, které zvýrazňuje jen určitou část pokoje a potom můžete zvolit ještě nějaké náladové svítidlo, které do dětského pokoje přidává nádech novoty.

Svítidla přizpůsobujte věku dítěte

Při výběru svítidel je samozřejmě potřebné brát v úvahu i věk dítěte. Tedy jestli jde o dítě, malého školáka nebo teenagera. Při výběru svítidel totiž věk dítěte hraje důležitou roli. Děti různého věku mají jiné potřeby, v pokoji vykonávají jiné aktivity, mění se jejich zájmy a v neposlední řadě se mění i jejich vkus. To znamená, že tím jak se mění a rostou vaše děti, by se měla měnit i svítidla v jejich pokoji. Vždy byste je ale měli přizpůsobit zařízení a doplňkům v pokoji.

Dětské svítidla

Dětské stolní svítidlo se psem

Nezapomeňte na bezpečnost

Při plánovaní osvětlení však mějte na paměti i bezpečnost vašich dětí. U malých dětí dbejte na to, aby svítidla nebyla v jejich dosahu. Děti se totiž u hraní a vymýšlení můžou na svítidle lehce popálit. Druhou možností je do svítidel zvolit kompaktní fluorescenční žárovky, které při dotyku nepálí. Vypínače byste měli umístit tak, aby na ně děti pohodlně dosáhly a zásuvky u malých dětí opatřete bezpečnostními pojistkami.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *