Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Znáte ten pocit, když nedočkavě odpočítáváte poslední dny do vaší vytoužené dovolené? Když máte už měsíc před dovolenou nachystaný a zabalený kufr, a doklady i s penězi také? Dvoutýdenní sladké nicnedělání na horké pláži, v ruce chutné drinky, vynikající jídla a hlavně – žádné povinnosti ani starosti. Nikdo od vás nic nechce, nikam se nemusíte spěchat, nikoho poslouchat, tchyně je na míle vzdálená – jednoduše, takto by měla vypadat dokonalá dovolená. Na tu většinou chodíme s lidmi, kteří jsou nám blízcí, se kterými chceme strávit nějaký ten čas osamotě a věnovat jim všechnu svou energii a pozornost. Na dovolené vypněte mobil, odpočívejte a zejména, do ničeho se nenuťte! Pokud se nebudete cítit na prohlídky památek, neplánujte si je – zůstaňte s klidným svědomím lenošit na pláži pod palmami, vždyť dovolená by měla být v prvé řadě o odpočinku!

dovolena-4

Ideální dovolená

Když týden na dovolenou nestačí…

Ruku na srdce, vám by stačila 7-denní dovolená!? Přiznejte se, že ne! První den dovolené je člověk unavený z cestování a je jedno jestli z dlouhého nebo krátkého, další 1-2 dny trvá, dokud váš mozek začne vypouštět stres a vypnete. Ještě si ani nezačnete pořádně užívat dovolenou, už myslíte na to, že za pár dní cestujete zpět domů. Týden dovolené prostě málokomu stačí – zvláště pokud cestujete do země s odlišnými klimatickými podmínkami. Ideál jsou takové dva týdny, přes které se stihnete i aklimatizovat, dokonale se uvolnit a zároveň zregenerovat.

dovolena-filipiny

Dovolená Filipíny – ostrov Palawan

Dovolená na ostrově

Je neuvěřitelně romantické jet na dovolenou na nějaký exotický ostrov. Navíc, pokud je to nedotčený ostrov, který ještě nestihli objevit masy turistů. Takových ostrovů je již sice málo, ale tamní dovolená vám vyrazí dech. Budete mít pocit, že jste v ráji, ocitnete se v úplně jiném světě, uvidíte překrásnou panenskou přírodu, čisťoučké moře a zažijete to, co je v klasických letoviscích neznámý pojem – soukromí. Jedním z takových ostrovů je Bora Bora. Ubytují vás v malých chatkách s prosklenou podlahou, takže budete moci sledovat podmořský svět přímo pod vašima nohama. Neméně krásný je ostrov Bermudy s nádhernými jeskyněmi, nebo ostrov Moorea s divoce žijícími koňmi a úžasnou přírodou. Na Novém Zélandu zas najdete ostrov Waiheke Island, kde objevíte skutečnou divočinu, ale i nádherné vinice. Pokud bažíte po soukromí, najdete ho na ostrově Palawan na Filipínách. Zaručujeme, že tam potkáte jen velmi málo lidí a za zhlédnutí stojí i nejdelší podzemní řeka na světě.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *