Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.

Ready made akciová společnost je jedna z obchodních společností, kterou si můžete zakoupit nebo nechat založit na míru. Firmy speciálně zaměřené na tuto ready made oblast ji většinou nabízejí spolu se společností s ručením omezeným a s evropskou společností. Seznamte se na jejich portálech, jaké jsou podmínky získání takové akciové společnosti. Mimo jiné se tam dozvíte i to, co všechno k ní budete potřebovat, za jaký čas ji získáte a také kolik vás to bude stát.

Co je akciová společnost?

V krátkosti vám na úvod nabízíme základní informace o akciové společnosti – základní kapitál akciové společnosti je rozdělen na takzvané podíly – akce, které jsou obchodovatelné a jejichž vlastníkem se může stát prakticky kdokoliv. Pro založení společnosti se sepisuje zakladatelská smlouva a splácí se základní kapitál, jehož minimální výše je 25 tisíc EUR. Akciová společnost musí vytvořit orgány jako je valné shromáždění, představenstvo a dozorčí rada.

ready made

Ready made a. s, – rychle, jednoduše, spolehlivě

Jaké jsou podmínky pro vznik ready made akciové společnosti?

Mnozí se v začátcích podnikání potýkají s nedostatkem finančních prostředků a půjčka na základní kapitál u nich nepřichází v úvahu. Tehdy se určitě vyplatí zvážit ready made akciovou společnost, která má plně splacený základní kapitál a je připravena k zahájení podnikatelské činnosti. Pokud chcete začít podnikat rychle, získáte ready made akciovou společnost již za 24 hodin. Pokud chcete založit společnost na míru, tato lhůta se vám prodlouží na pár týdnů kvůli sepsání společenské smlouvy, je třeba si vybavit živnostenské oprávnění a podat návrh na zápis do obchodního rejstříku.

Koupě ready made a.s.

V případě koupě ready made akciové společnosti se všechny akce převedou na vaše jméno, a tím se stáváte majitelem této společnosti. Sepisuje se zde smlouva o převodu cenných papírů, dále je nutné uspořádat valné shromáždění, na němž se proberou všechny změny týkající se nové společnosti. Může jít například o změnu názvu společnosti a jejího sídla, statutárních orgánů, předmětu podnikání a počtu akcionářů. RM a. s. představuje jednu z obchodních společností, kterou si můžete zakoupit nebo nechat založit na míru. Více si přečtěte ZDE.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán do článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *