Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.

Brokové zbraně, které známe pod názvem brokovnice jsou lovecké i sportovní zbraně, které slouží k jednotné, ale i k hromadné střele broky. V myslivosti se často využívají i proto, že jsou velmi účinné zejména ve střelbě na pohyblivé a dynamické cíle, jako je například divoká zvěř. Pokud vás nadchla představa střelby z brokové zbraně, ať už za účelem lovu nebo spíše na rekreačně-sportovní účely a plánujete se jí i reálně věnovat, měli byste získat co nejvíce informací a poznatků o této zbrani, případně vůbec není špatné, pokud jste v tomto směru úplný začátečník, absolvovat i kurz střelby z brokové zbraně.

brokonvice

Jedna z prvních zbraní vhodných na domácí obranu – brokovnice

Kurz střelby z brokovnice – nejlepší způsob získání základních dovedností a vědomostí

Naučit se střílet z jedné z nejoblíbenějších zbraní, přičemž nepotřebujete absolvovat ani zdlouhavé vyřizování zbrojního průkazu, je jedno z největších lákadel brokovnice – zbraně, která je dostatečně velká a silná na to, aby v momentě skolila zvíře. Zbraně však v žádném případě nejsou žádnou hračkou a třeba k nim přistupovat vždy maximálně zodpovědně a opatrně. Moc důležité je také kvalitní sportovní oblečení. Nejlepším řešením jak získat základní znalosti a zručnost v zacházení se zbraní absolvování kurzu střelby z brokovnice je pod vedením odborného instruktora. Ten vás během kurzu naučí základní střelecký postoj, správné držení a úchop brokové zbraně, i zamíření a střelbu na terč. Zároveň získáte vědomosti i o péči, dobíjení, kontrole a bezpečném zacházení s brokovnicí a dostanete certifikát o absolvování kurzu.

brokovnice

Různé náboje do brokovnice

Vybíráme si svou zbraň

Koupě vlastní brokové zbraně by měla vždy odpovídat vašim schopnostem a účelu, na který ji plánujete používat, protože brokovnice si můžete vybrat s různým počtem a průměrem hlavní, a tedy také s různou velikostí kalibru. Nikdy není na škodu, pokud si necháte poradit a konzultovat koupi správné brokové zbraně s odborným prodejcem, který vám jistě ochotně pomůže.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán článku.
Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *