Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

svatební kapely

Svatební kapely nebo DJ? Výběr nezáleží jen na vás ale i na vašich hostech

Blíží se váš den „D“ a vy stále nevíte, kdo se bude během jeho průběhu starat o zábavu pro vás a vaše hosty? V takovém případě pro vás máme několik typů, které by vám při rozhodování mohli pomoct. Nejdůležitější při výběru hudby na svatbu není jenom váš hudební vkus. Je důležité, abyste brali v potaz i další faktory, které vám pomohou vybrat tu nejvhodnější hudbu. Jaké další faktory je tedy zapotřebí zvážit?

  • Bude vám hrát vlastní hudba i na svatebním obřadě nebo jen na svatební hostině?
  • Kde se bude odehrávat svatební obřad / hostina?
  • Jaké je věkové složení vašich hostů?
  • Chcete se porozhlédnout radši po DJ-ovi nebo si vyberete z nabídky „svatebních kapel“?

Toto všechno jsou věci, které ať méně či už více ovlivní váš výběr. Ptáte se „proč“ a „jak“? Právě tomuto tématu bude věnovaný následující článek.

DJ a svatební kapely jsou pro obřad tabu

V případě, že chcete mít vlastní hudbu i na samotném svatebním obřadu, záleží hlavně od toho, jestli budete mít civilní nebo církevní obřad. Je asi nad míru jasné, že vhodná hudba na úřad nemusí být příliš vhodná pro obřad v kostele a naopak. Na svatebním obřadu nemůžete ani v jednom případě počítat s tím, že by jako hudební doprovod figurovala svatební kapela nebo DJ. Zatímco při civilním obřadu je nejlepší vybrat si sólového zpěváka nebo komorní sbor, při obřadu v kostele vynikne například komorní orchester nebo smyčcové kvarteto.

svatební kapely

Svatební kapely – jenom na svatební hostinu nebo aj na obřad?

Na svatební hostinu i DJ i svatební kapela?

Jaké bude věkové složení vašich hostí? To je nejdůležitější otázka při výběru hudebního doprovodu na svatební hostině. V případě, že budete mít jako hosty pár vašich příbuzných a daleko více lidí ve vašem věku (sourozenci, bratranci, sestřenice a přátelé), bude vám bez problémů stačit DJ. V případě, že však plánujete hostinu, kde bude větší množství rodinných známých různých věkových kategorií, vhodnější volbou pro hudební doprovod bude svatební kapela. Pokud chcete vyhovět všem požadavkům, je dobré tyto dvě možnosti skombinovat. Možným řešení je například možnost, že do půlnoci bude hrát svatební kapela a po půlnoci dostane prostor DJ.


Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *