Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Dovolená je příležitost oddychnout si od každodenního života a rovněž příležitost pro získání nových zážitků s rodinou či přáteli. Dovolená je čas, na který se hlavně pracující lidé těší celý rok. U školou-povinných jsou to samozřejmě prázdniny a je jedno, ať jsou to letní nebo kterékoliv jiné.

Dovolenou by si měl každý užít a ne během ní stresovat. Stres na dovolené může vzniknout velmi jednoduše. Nejběžnějším důvodem je zapomenutí některé z důležitých věcí doma. Proto je dobré, když si sbalíte v klidu a s dostatkem volného času.

kufr

Jak zbalit kufr na dovolenou

Začínáme s balením

Při balení si kufru byste měli především myslet na to, jakou destinace navštívíte. Většina letních dovolenkářů cestuje k moři. Z toho vyplývá, že očekávají teplé a slunečné počasí. Do kufru si balí plavky, trička, tílka, krátké kalhoty, sukně,… Může se ale stát, že počasí nebude každý den teplé a slunečné a tak si pro jistotu přibalí něco teplejšího.

Nesmíte zapomenout ani na vhodnou obuv odpovídající prostředí. Na pláž se nejvíce hodí žabky nebo pantofle, no na vycházky do města nebo návštěvy památek jsou vhodnější volbou sandály, tenisky, baleríny a podobně. Nesmíte také zapomenout na ručníky a kosmetické potřeby.

Samozřejmě je důležité myslet i na ochranu před škodlivými slunečními paprsky. Do kufru si proto nesmíte zapomenout zabalit opalovací krémy, sluneční brýle, klobouk nebo jinou pokrývku hlavy. Na dovolené u moře rozhodně není doporučováno trávit celou dobu na přímém slunci. Měli byste se toho vyvarovat a hledat si hlavně přes poledne, kdy je slunce nejsilnější, místa ve stínu. Důležité je dodržovat pitný režim, protože dovolená s úpalem není to pravé ořechové.

Dokumenty, peníze, ubytování

Před vycestováním si určitě zjistěte, jaký druh dokumentace budete potřebovat. Při návštěvě některých krajin vám bohatě postačí občanský průkaz, no někde můžete potřebovat cestovní pas a dokonce i víza.

Zjistit byste si to měli s dostatečným časovým předstihem, abyste měli čas si potřebné chybějící dokumenty obstarat. I když necestujete proto, abyste se zranili, stát se může cokoliv, a proto byste měli mít patřiční formulář ze zdravotní pojišťovny. Pro jistotu si vezměte i základní léky a repelenty jako prevenci pro případ nouze.

Pokud se chystáte cestovat s cestovní kanceláří, hotel „bookujete“ společně se zaplacením dovolené. V případě, že ale jedete „na vlastní pěst“, hotel je potřebné zabookovat s dostatečným časovým předstihem. Důvodem je nedostatek volných míst během letní sezony. Nezapomeňte si rovněž zjistit, jaká měna ve vaší cílové krajině platí, a peníze si též vyměňte s dostatečnou rezervou. Důvodem je možnost horšího shánění cílové měny.

dovolenka

Motivácia na cestu okolo sveta

Šťastnou cestu!

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *