Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Chronická bolest zad sužuje velké množství lidí. Právě proto je velmi důležité umět si koupit vhodnou matraci, která dokáže tuto bolest minimálně z větší části eliminovat. To zda se dá vhodnou matrací bolest zad úplně odstranit je asi nemožné, ale dá se zmírnit. Důležité je ale uvědomit si, že při správné délce spánku strávíme v posteli 8 hodin denně. Proto je důležitá vhodná volba matrace, abychom předešli počátkům bolesti zad z důvodu spaní na nevhodné matraci.

matrac

Ortopedická matrace a její vnitřek

Zvolte si správnou tvrdost

Když si vybíráte matraci, která by měla bolavým zádům pomoct, musíte si v první řadě zvolit správnou tvrdost matrace. Příliš tvrdá nebo naopak příliš měkká se nedoporučuje. Nejvhodnější volbou je tedy něco mezi tím – budeme to nazývat středně tvrdou matrací. Příliš tvrdá matrace se totiž nepřizpůsobí tvarům vašeho těla a naopak příliš měkká zapříčiní to, že se do matrace budete ponořovat a nezajistí tak dobrou podporu vašeho těla. Během celé doby spánku vaše páteř potřebuje stabilní podporu. Dalšími částmi vašeho těla, které potřebují podporu během spánku, jsou části s větší váhou a to především hlava, ramena, boky. Je důležité, aby se matrace přizpůsobila vašemu tělu a ne naopak.

Pevnost pružinových matrací závisí od velikosti pružin a od toho, jak jsou v matraci uložené. Kvalitní pružinová matrace tak může být dobrou volbou. Její jedinou chybou je to, že po delší době se deformuje – uprostřed se vytvoří proleženiny. Ovšem v dobrém stavu jsou tyto matrace velmi pohodlné. Latexové matrace jsou vhodným řešením nejen pro lidi, kteří trpí bolestmi zad ale i pro alergiky. I když jsou tedy tyto matrace poměrně dost drahé, jsou rovněž dobrou volbou. Tvrdost visco-elastické matrace se pohybuje někde mezi pružinovou a latexovou matrací. Asi nejméně doporučeným typem matrací jsou pěnové matrace, protože i když jsou ze začátku velmi dobré, časem se zdeformují a již nejsou tak vhodné pro bolavá záda.

matrace

Jak funguje ortopedická matrace

Rovněž záleží na rozměrech matrace

Další věcí, kterou musíte při výběru vhodné matrace zvážit, jsou její rozměry. V případě, že žijete se svojí polovičkou a trpíte bolestmi zad, vhodnou volbou je matrace se šířkou minimálně 150cm. Tím si zajistíte dostatek prostoru pro případ potřeby převracení se během spánku. Jestliže spíte na posteli sami, postačí vám méně široká matrace a to minimálně 90cm. Délka matrace závisí samozřejmě od vaší výšky, ale existuje pravidlo, že vhodná matrace by měla být minimálně o 15cm vyšší než vy. Nejběžnějšími délkami matrací jsou180cm a 190 cm, ale mezi oblíbené patří i matrace s výškou 200cm. Pro mnohé totiž platí, že čím je matrace větší, tím lepší. Výška matrace by měla být minimálně 15cm. Jestli potřebujete novou matraci, doporučuje se zajít do prodejny matrací, osobně si vyzkoušet různé matrace, případně si nechat poradit od kvalifikovaných osob. Výběr tak bude o mnoho jednodušší.

Pokud chcete zlepšit úroveň článku přidejte komentář. Pokud bude komentář informačně prospěšný bude přidán k článku.

Tagged < silné >: < / strong >

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *